کد خبر: 651396
تاریخ انتشار :

رتبه بندی معلمان | رتبه بندی فرهنگیان

تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان | آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس خبر داد؛ آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از کمیته تدوین آیین نامه به هیأت دولت ارجاع شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

طرح رتبه‌بندی معلمان دارای ابعاد و زوایای مختلفی است که فرهنگیان باید نسبت به آن آشنایی داشته باشند. رتبه‌بندی معلمان بر اساس اعلام مسوولان وزارت آموزش و پرورش فرآیندی است که منجر به ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش می‌شود و هدف مستقیم رتبه بندی معلمان افزایش حقوق نیست اما منجر به افزایش حقوق هم می‌شود. مرحله اول طرح رتبه ‌بندی معلمان در نیمه ابتدایی سال ۹۴ با بار مالی ۱۳۰۰ میلیارد تومان اجرا شد. در ادامه آخرین خبر از رتبه بندی معلمان را می خوانیم.

رتبه بندی معلمان

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس از ارجاع «آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان» از کمیته تدوین آیین نامه به هیأت دولت خبر داد و گفت: از هیأت دولت انتظار داریم هرچه سریع‌تر تصویب آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان را در دستور کار خود قرار داده تا در هفته معلم کام معلمان شیرین شود.

 مهدی اسماعیلی درباره آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان، توضیح داد: این قانون حقیقتا گام مهمی برای ارتقای نظام آموزشی در کشور است و مجلس یازدهم بعد از سال‌ها انتظار با عزم جدی به موضوع ورود پیدا کرد و انتظار داریم امروز که مجلس کار خود را تمام کرد، دولت نیز این موضوع را در اولویت خود قرار داده و سریعا اجرایی کند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو تن از نمایندگان از اعضای کمیسیون آموزش در کمیته تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان حضور داشتند، فرصت مناسبی بود که بتوانند بسیاری از درخواست‌‎ها و نقطه نظرات معلمان را درخصوص آیین نامه اجرایی این قانون منعکس نمایند به طوری که این آیین نامه اجرایی حدود ۲۵ مرتبه ویرایش شد امیدواریم این آیین نامه درمسیر تکمیلی واجرایی خویش بتواند تاحدودی رضایت مندی معلمان را فراهم سازد.

وی با تأکید بر اینکه تلاش ما به عنوان نمایندگان مردم این بود که مطالبات معلمان را در آیین نامه اجرایی لحاظ کنیم، ادامه داد: در حال حاضر کار تدوین آیین نامه اجرایی در کمیته تدوین آیین نامه به پایان رسیده و نسخه نهایی آیین نامه به هیأت دولت ارجاع شده است.

اسماعیلی یادآور شد: قرار است سازمان‌هایی همچون سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه و سایر نهاد‌های تخصصی و کارشناسی دولت در رابطه با نسخه نهایی آیین نامه اجرایی اظهار نظر کارشناسی داشته باشند و نهایتا آیین نامه برای تصویب به صحن هیأت دولت ارجاع شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: انتظار داریم بخش‌های مختلف دولت هرچه سریع‌تر اظهار نظر کارشناسی خود را انجام داده تا در هفته معلم با نهایی شدن آیین نامه اجرایی، قانون رتبه بندی در مسیر اجرایی خود قرار گیرد و کام معلمان شیرین شود.

​محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر را به تمام مسلمانان جهان به خصوص ملت شریف و مؤمن ایران اسلامی تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی افزود: ماه رمضان سرشار از برکات الهی است و مؤمنان و سعادتمندان با بندگی خالصانه در این ماه از این برکات بهره مند شدند. از تمام مردم عزیز ایران التماس دعای خیر برای توفیق تمامی نمایندگان مجلس در عمل به وظایف خود و سربلندی در مقابل ملت ایران را دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرارسیدن سالروز شهادت معلم انقلاب و استاد همیشه زنده و پایدار شهید مرتضی مطهری را گرامی می‌دارم. مرحوم آیت الله مطهری به معنای واقعی کلمه پرچمدار بینش نوین اسلامی و احیای تفکر اسلامی در عصر حاضر بود و می‌توان از ایشان به عنوان یکی از بزرگترین مجاهدان اصلی جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد. اندیشه‌های آن شهید امروز راهنمای تفکر ناب اسلامی و بهترین میزان اندیشه‌های انقلابی به دور از افراط و تفریط است.

قالیباف ادامه داد: دستگاه‌های فرهنگی کشور و مجاهدان عرصه‌های جهاد تبیین باید از اندیشه‌های آن شهید عزیز همچون یک دارایی ارزشمند و کم نظیر حراست کنند و برای نشر آنکه ناب‌ترین نمونه ظهور اندیشه‌های انقلاب اسلامی بود، حداکثر تلاش خود را به کار بگیرند و کم رنگ شدن مطهری، کم رنگ شدن اندیشه انقلاب اسلامی است و باید به دقت از این موضوع مراقبت کرد و در جهت نشر اندیشه‌های آن شهید بزرگوار به خصوص در میان نسل جوان و دانشجویان کوشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین روز معلم را که به این مناسبت نامگذاری شده، گرامی می‌دارم و هفته گرامیداشت معلم را به تمامی فرهنگیان عزیز در سراسر کشور تبریک می‌گویم. وظیفه مسئولان در هر سطحی تلاش برای تکریم معلمان است چرا که همه ما به نحوی زیر بار منت و مرهون الطاف معلمان هستیم و بزرگداشت معلم، بزرگداشت جامعه است.

قالیباف متذکر شد: در مجلس یازدهم از روز اول پیگیری تصویب قانون رتبه بندی معلمان و عمل به وعده‌های برزمین مانده در دستور کار قرار گرفت و توفیق داشتیم با تلاش شبانه روزی این مطالبه قدیمی را به سرانجام برسانیم و بخشی از دین خود نسبت به معلمان را ادا کنیم. رتبه بندی معلمان، پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است و از آنجا که ریل گذاری قانونی لازم برای اجرای این قانون در مجلس شورای اسلامی به انجام رسیده است، انتظار می‌رود دولت با تسریع در تصویب مراحل نهایی اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان، هرچه سریع‌تر و در همین روزهای پیش رو به مطالبات معلمان جامه عمل بپوشاند. ان شاءالله در ادامه مسیر نیز با نظارت دقیق بر اجرای این قانون بتوانیم در مقابل معلمان کشور سربلند باشیم.

وی بیان کرد: درباره اتفاقات تلخ ناامنی‌های این روزها در افغانستان باید بگویم که آمریکا با بهره گیری از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور است تا با ایجاد فتنه قومی و مذهبی در افغانستان، مردم مظلوم این کشور را در بحرانی بی سابقه فرو برده و از دولت مستقر در کابل باج خواهی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران، تأمین امنیت را وظیفه کابل می‌داند که متأسفانه تاکنون نتوانسته به وظیفه خود عمل کند و در این زمینه تأکید می‌کنیم تشکیل دولت فراگیر که همه ارکان افغانستان را نمایندگی کند، از اولین الزامات در تأمین امنیت پایدار محسوب می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها