کد خبر: 652307
تاریخ انتشار :

مخبر:‌ دولت ملزم به اجرای توزیع عادلانه یارانه بود

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه هیچ‌گونه کمبودی در حوزه اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم وجود ندارد، گفت: ذخایر بسیار خوبی از کالاهای اساسی و محصولات وابسته به آنها در انبارها موجود است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

معاون اول رئیس جمهور ‌با حضور در شهرستان رباط‌کریم از مجتمع انبارهای کالاهای اساسی و سیلوی 120هزارتنی شهید مدرس شرکت بازرگانی دولتی ایران بازدید کرد.

‌محمد مخبر در این بازدید که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استاندار تهران انجام شد، با توضیحات مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در جریان ذخیره و وضعیت انبارهای گندم و برنج و همچنین ذخیره‌سازی روغن مورد نیاز مردم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به تلاش‌های وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در راستای ذخیره‌سازی و تکمیل ظرفیت انبارهای کالاهای اساسی در سراسر کشور تأکید کرد: هیچ‌گونه کمبودی در حوزه اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم وجود ندارد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت کالاهای اساسی در منطقه و کشورهای جهان با مشکلات اساسی روبه‌رو شده است اما به‌دلیل پیش‌بینی‌ها و تأمین مالی مورد نیاز توسط دولت سیزدهم و با تلاش‌های شبانه‌روزی برای خرید کالاهای اساسی مردم، هیچ مشکلی در کشور در زمینه ذخیره‌سازی و انبار این کالاها وجود ندارد و ذخایر بسیار خوبی از کالاهای اساسی و محصولات وابسته به آنها در انبارها موجود است.

مخبر تأکید کرد: اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه جزء الزامات قانونی بود که دولت طبق بودجه و مصوبه مجلس شورای اسلامی ملزم به اجرای آن است.

وی تصریح کرد: برای تعیین قیمت‌های 4 قلم کالای اساسی لبنیات، مرغ، تخم‌مرغ و روغن محاسبات دقیقی انجام شد که این محاسبات با توجه به تحلیل‌های اقتصادی روی عوامل تأثیرگذار قیمت‌ها تعیین شد و از طرفی یارانه پرداختی به مردم نیز براساس محاسبات افزایش قیمت‌ها پس از اجرای طرح و تأثیر بر سبد زندگی مردم بود.

معاون اول رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: توجه به بحث عدالت از جمله اهداف و افتخارات مهم طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها‌ست که ان‌شاءالله دولت با همکاری و همراهی مردم این هدف مهم را به سرانجام خواهد رساند. | منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها