کد خبر: 653070
تاریخ انتشار :

یارانه جدید | یارانه جدید نان | یارانه ۱۴۰۱

یارانه جدید برای بازنشستگان | یارانه جدیددر جیب این افراد

برخی بازنشستگان به خاطر حقوق فرزند خود، دهک دهمی محسوب شدند؛ این افراد برای اینکه یارانه بگیرند باید چه کنند؟ سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به این پرسش پاسخ می‌دهد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دولت در سال جدید با حذف ارز ترجیحی پیشنهاداتی برای یارانه جدید دارد. به تازگی پرداخت  یارانه جدید آغاز شد.به هر نفر از مشمولان یارانه جدید 400 هزار تومان واریز شد. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالاکارت پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

 همزمان با واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی، سوالات بسیار زیادی برای افراد مطرح شده است؛ بسیاری به دلایل مختلف مشمول دریافت یارانه نشده‌اند؛ در این گزارش به گفت و گو با سیده طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخته‌ایم.

حسینی به اقتصاد آنلاین گفت: کلیه افرادی که یارانه نگرفتند، اعم از مجرد و متاهل می‌توانند برای دریافت یارانه ثبت نام کنند؛ متاهلین، اعضای خانوار خود را در زیرمجموعه قید می‌کنند و برای آن‌ها نیز می‌توانند درخواست یارانه دهند. مجردها به تنهایی ثبت نام و درخواست دریافت یارانه خواهند داد.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها ادامه داد: عده‌ای دیگر یارانه‌شان حذف شده است؛ این افراد فعلا باید به سامانه حمایت وزارت تعاون مراجعه و درخواست اعتراض خود را ثبت کنند؛ اقدامات آتی را نیز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

سیده طیبه حسینی افزود: افرادی که یارانه نمی‌گرفتند نیز باید به سامانه  my.gov.ir مراجعه کنند؛ این سامانه برای افرادی است که به هر علتی یارانه نمی‌گرفتند.

برخی بازنشسته‌ها نیز به دلیل فرزندان خود مشمول یارانه نشده‌اند؛ وی درباره این بازنشستگان به اقتصاد آنلاین گفت: این افراد می‌توانند به سامانه اعتراضات مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنند. بهترین راهی که این افراد دارند و باید انجام دهند، همین است؛ در اینجا بررسی خواهد شد و نتیجه به آن‌ها اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان هدفمندی در مورد اعلام نتایج اعتراضات خاطر نشان کرد: اعلام نتایج مربوط به وزارت رفاه است؛ افرادی که مشمول شوند، یارانه برایشان واریز خواهد شد؛ اما باقی افراد می‌توانند به همان سامانه مراجعه کنند و علت را ببینند.

حسینی در پاسخ به این سوال که یارانه اتباع چه می‌شود، توضیح داد: فعلا به افرادی که دارای کدملی باشند یارانه خواهیم داد و هنوز دراین باره چیزی مشخص نشده است.

وی در پایان تاکید کرد: کلیه افرادی که یارانه نگرفتند و جامانده از دریافت یارانه بودند به سامانه my.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند. اگر هم قبل مراجعه به سامانه می‌خواهند وضعیت دریافت یارانه را سوال کنند، می‌توانند کد دستوری ستاره۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کدملی مربع را بگیرند؛ در اینجا متوجه می‌شوند که یارانه بگیر هستند یا نه.

«داریوش ابوحمزه»  اظهار داشت: افرادی که تا فروردین‌ماه امسال یارانه دریافت می‌کردند و در اردیبهشت‌ماه یارانه کمک معیشتی به‌حساب آنها واریز نشدهاست، در دهک دهم قرار گرفته بودند و مشمول پرداخت یارانه نمی‌شدند. این افراد در اعتراض به دهک بندی یارانه‌ها به سامانه «حمایت» به آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه پشتیبانی سامانه‌های پاسخگویی به سؤال‌های یارانه‌ای از جمله سامانه حمایت و مرکز تماس تقویت شد، افزود: همچنین دو سامانه تلفنی و گویا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره‌های ۰۲۱۶۳۶۹ و ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ آماده پاسخگویی به سؤال‌های یارانه‌ای مردم است. 

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: این سامانه‌ها از لحاظ قابلیت‌های فنی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تقویت و پشتیبانی شد تا هم‌زمان مراجعه افراد با مشکل روبرو نشود.

به گفته ابوحمزه، افرادی که پیش‌ از این به هر دلیلی یارانه دریافت نمی‌کردند و یا خودشان داوطلبانه اقدام به حذف یارانه کرده بودند، جاماندگان از یارانه محسوب می‌شوند که اکنون متقاضی دریافت یارانه هستند، برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت‌نام خود کد دستوری #کد ملی ۴۳۸۵۷۴* را شماره‌گیری کنند و سپس برای ثبت‌نام به آدرس اینترنت my.gov.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه به دستور رئیس‌جمهور یارانه به افراد دهک دهم که تقاضای بازنگری داشتند نیز واریز شد، گفت: در ابتدای طرح قرار بود افرادی که جزو دهک دهم هستند، یارانه آنها حذف شود، اما به‌ دلیل وجود ابهام‌های مردم و سؤال‌های آنان قرار شد که مبلغ یارانه به افراد در دهک دهم که قبلاً یارانه می‌گرفتند، درخواست بازنگری داشتند، نیز واریز شود و تا زمان رسیدگی دقیق این مبلغ مسدود شود.

معاون وزیر کار ابراز داشت: بیشترین درخواست‌های مردمی در سامانه‌های این وزارتخانه در اعتراض به دهک بندی‌ها به بازنگری به ساختار خانوار بازمی‌گردد. پیش از این، یارانه ۴۵ هزار تومانی در سال‌های اخیر به‌خاطر پوشش ندادن قدرت خرید بالا، منجر شده بود تا اعضای خانواده بعد از ازدواج، یارانه خود را تفکیک نکنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها