کد خبر: 653392
تاریخ انتشار :

مسکن ملی | ثبت نام مسکن ملی

آخرین جزییات از ساخت مسکن ملی | مهلت نهایی برای متقاضیان مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: متقاضیان تسهیلات نهضت ملی مسکن که پیامک تاییدیه را دریافت کرده اند تا ۱۲ خرداد جاری برای تشکیل پرونده مهلت دارند در غیر اینصورت حذف می شوند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

​در طرح مسکن ملی، دیگر ساختمان‌های بلند مرتبه ساخته نمی‌شود بلکه تعداد طبقات در این طرح نهایتا ۷ طبقه است.شرایط طرح مسکن ملی به این صورت است که فرد متقاضی این طرح باید دارای شرایط مکانی و مادی خاصی باشد. متقاضیان طرح مسکن ملی نباید از سال ۱۳۸۴ واحد مسکونی داشته باشند.ثبت نام مسکن ملی برای افرادی مجاز است که از ابتدای انقلاب تاکنون از تسهیلات و امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده نکرده باشند.در ادامه به آخرین خبر از  مسکن ملی  می پردازیم.

مسکن ملی

وحید کرم الهی افزود: ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در استان از مهرتا اسفندماه پارسال ثبت نام انجام شد و ثبت نام شدگان به صورت سامانه ای ارزیابی و پالایش شدند.

وی اظهار داشت: پیامک تاییدیه برای افراد حائز شرایط اولیه ارسال شد تا به دفاتر پیشخوان یا ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

وی بیان کرد: افرادی تایید شده در شهرهای خرم آباد، بروجرد و دورود باید به دفاتر پیشخوان و سایر شهروندان لرستانی به ادارات بنیاد مسکن مراجعه کنند که چنانچه تااخر مهلت قانونی روز ۱۲ خرداد این اقدام انجام نشود، این افراد از طرح نهضت ملی مسکن حذف می شوند.

کرم الهی با بیان اینکه در مجموع ۱۴۵ هزار و ۹۳۳ شهروند لرستانی در سامانه نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند تصریح کرد: باتوجه به شرایط قانونی درنظر گرفته شده برای متقاضیان، ۴۱ هزار و ۹۷۵ نفر، رد درخواست شده‌اند و درخواست حدود ۱۰۵ هزار نفر در دست بررسی قرار گرفت.

او گفت: ۴۱ هزار و ۶۵۹ نفر دارای سه شرط قانونی طرح بوده اند که تاکنون از این تعداد پنج هزار و ۵۶ نفر به تایید اولیه رسیده‌اند، ۶ هزار و ۵۹۰ نفر تایید نهایی شده‌ و ۲ هزار و ۳۵۱ نفر افتتاح حساب انجام داده اند.

مسکن ملی

اخیرا پیامک‌هایی از طرف برخی افراد سودجو به متقاضیان نهضت ملی مسکن غالبا با محوریت پرداخت آورده ارسال می‌شود که وزارت راه و شهرسازی در این خصوص به متقاضیان هشدار داد از باز کردن هرگونه پیامک دریافتی از شماره‌های شخصی خودداری کنند.

در این اطلاعیه، معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی از هموطنان خواسته با توجه به اینکه در برخی استان‌های کشور پیامک واریز وجه از شماره‌های ناشناس به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن ارسال شده که محتمل بر کلاهبرداری از متقاضیان و بروز نارضایتی و عدم اطمینان مردم به دستگاه اجرایی است، مراقب این پیام‌ها باشند.  

همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه تاکید شده که متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن، لازم است آگاه باشند که هرگونه پیامک دریافتی از شماره های شخصی با موضوعاتی همچون واریز وجه، جعلی و به قصد کلاهبرداری و سرقت اطلاعات حساب آنها بوده و لازم است متقاضیان از باز نمودن لینک های ارسالی در این پیامک ها و یا واریز وجه به شماره های اعلامی در آنها اکیداً خودداری کنند.

نشست بررسی روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در  موضوع تامین زمین، تعیین تکلیف متقاضیان و آغاز عملیات اجرایی به ریاست «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی، معاونان وزیر در حوزه‌های مسکن، شهرسازی و معماری، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری ایران، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

قاسمی در این نشست ضمن تاکید بر نقش استانداران در سرعت دادن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن از تشکیل جلسات شورای‌عالی مسکن هر دو هفته یکبار به ریاست رییس‌جمهوری خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب که طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری سه میلیون و ۲۰۰ هزار واحد است که بخش عمده تامین اراضی آنها انجام گرفته است و مابقی نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هاست، گفت: در جلسه آتی شورای‌عالی مسکن به ریاست رییس جمهوری، استانداران روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن را در بخش‌های تامین اراضی، تعیین تکلیف متقاضیان نام‌نویسی و معرفی شده  و شروع عملیات اجرایی واحدهای طرح ارایه خواهند کرد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری بر عهده استانداران و مسئولان استانی است، اعلام کرد: امروز زمینه اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن فراهم است. تامین اراضی در حال انجام است. روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید سرعت یابد و در این خصوص استانداران، مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها اهتمام لازم را داشته باشند.

قاسمی افزود: نیاز است تا به‌ویژه در استان‌هایی که تامین اراضی انجام شده است عملیات اجرایی نیز روند مناسب‌تری داشته باشد تا به رقم تعهد داده شده، دولت برای تولید مسکن دست یابیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: مقرر شده است تا به هریک از استان‌هایی که در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن، پیشرفت مناسبی داشتند مبالغی بودجه تخصیص یابد تا کار با سرعت مناسب‌تری انجام بشود.

قاسمی در خصوص روش‌های اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز اعلام کرد: ساخت به شیوه گروهی و خودمالکی از جمله روش‌های مناسبی است که مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی است و این شیوه به‌ویژه در بیشتر استان‌ها و شهرستان‌ها روش موفقی بوده است که ثمرات آن را در سفر آذربایجان غربی که هفته گذشته انجام شد شاهد بودیم.

وی افزود: مشارکت با پیمانکاران در اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز از دیگر روش‌های مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی است که استان‌ها و مدیران استانی بر انجام آن اهتمام داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بدین معنا در استان‌هایی که زمین داریم با پیمانکاران مشارکت انجام شود تا کار ساخت و اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت یابد.

قاسمی تصریح کرد: ساخت مسکن در کشور با فرمان ریاست‌جمهوری و تحت نظارت دولت پیش خواهد رفت و با توجه به اینکه طرح نهضت ملی مسکن هدف کلان دولت سیزدهم در بخش مسکن است تمامی دست‌اندرکاران در اجرای بهینه آن اهتمام داشته باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها