کد خبر: 653999
تاریخ انتشار :

گفت وگوهای آمریکا و عمان درباره ایران و منطقه

ایرنا/ وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا دیروز (پنجشنبه )با بدر البوسعیدی همتای عمانی خود گفتگو کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در این بیانیه آمده است: بلینکن از تلاش های وزیر امور خارجه عمان برای تقویت و تمدید آتش بس در یمن قدردانی کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: وزرای خارجه دو کشور همچنین درباره ایران و فرصت های همکاری بیشتر در زمینه مسائل منطقه ای گفتگو کردند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، بلینکن در پایان خاطر نشان کرد که مشتاقانه در انتظار استقبال از البوسعیدی در واشنگتن است.

وزیر امور خارجه عمان دستیابی به توافقی درباره موضوع هسته ای (میان ایران و غرب) در چارچوب مذاکرات وین را به نفع منطقه و جهان دانست و درباره صحت مذاکره محرمانه بین ایران و آمریکا در مسقط اظهار نظر کرد.

به گزارش امروز (یک شنبه) ایرنا، «بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان در گفت وگو با روزنامه فرانسوی فیگارو تصریح کرد که دستیابی به توافق درباره موضوع هسته ای ایران به نفع خاورمیانه و جهان است.

وزیر خارجه عمان وجود مذاکراتی محرمانه بین ایران و آمریکا در مسقط را تایید نکرد و در پاسخ به این سوال خبرنگار لوفیگارو که "آیا وجود مذاکراتی محرمانه بین ایران و آمریکا در عمان درخصوص برنامه هسته‌ای - به صورت سال ۲۰۱۳ میلادی- را تایید می‌کنید"، گفت: من نمی‌توانم این مسئله را تایید کنم.

البوسعیدی در عین حال افزود که دستیابی به یک توافق جدید به نفع خاورمیانه و جهان است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها