کد خبر: 655460
تاریخ انتشار :

وام ازدواج | ثبت نام وام ازدواج

خبر خوش برای متقاضیان وام ازدواج | بخشنامه جدید برای وام ازدواج

رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای وام ازدواج را از استعلام مفاصا حساب مالیاتی مستثنی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 وام ازدواج چند سالی است که به زوج‌ها پرداخت می‌شود تا بخشی از هزینه‌های تشکیل زندگی را با آن پرداخت کنند. وام ازدواج باتوجه به سن زوجین،‌ متغیر است و مبلغ پرداختی را متفاوت کرده است. تمام بانک‌ها موظف به پرداخت وام ازدواج هستند. وام ازدواج در سال 1401 نیز قرار است مانند گذشته پرداخت شود و دولت در بودجه برای آن منابعی را درنظر گرفته است. در این خبر گفته شده که متقاضیان وام ازدواج برای دریافت به کجا می‌توانند مراجعه کنند.

وام ازدواج

 داوود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی اعلام کرد: با توجه به افزایش سقف وام ازدواج و عبور آن از ۲۰۰ میلیون تومان، این وام از شمول مقررات تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم مستثنی است.

بر اساس مقررات اجرایی این ماده قانونی که توسط بانک مرکزی تعیین و از سوی سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده، اشخاص حقوقی (شرکت‌ها) یی که خواهان دریافت تسهیلات بیش از ۵۰۰ و حقیقی (اشخاص) که متقاضی دریافت تسهیلات بیش از ۲۰۰ میلیون تومان باشند موظف به ارائه استعلام مفاصا حساب بدهی‌های مالیاتی هستند.

از آنجایی که در قانون بودجه سال جاری وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومان و برای زوجین ۲۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده، برخی بانک‌ها اقدام به اجرای این مقررات کرده اند که با دستور رئیس سازمان امور مالیاتی، استعلام مفاصا حساب بدهی مالیاتی برای وام ازدواج منتفی شد.

وام ازدواج

افراد می‌توانند از محل پس‌انداز و قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله دریافت کنند. این مبلغ در سال ۱۴۰۱ برای مرد های زیر ۲۵ سال و خانم زیر ۲۳ سال ۱۵۰ میلیون تومان و همچنین برای سایر زوج های جوان ۱۲۰ میلیون تومان تعیین گردیده است.

​ وام ازدواج یکی از انواع وام‌های بانکی است که به موجب وقوع عقد ازدواج دائم و به منظور حمایت مالی به زوجین پرداخت می‌شود. این وام همچون سایر وام‌های بانکی الزاماتی دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

در تسهیلات وام ازدواج مبلغ مشخصی به هر یک از زوجین در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌شود. این مبلغ در سال ۱۴۰۱ برای مرد های زیر ۲۵ سال و خانم زیر ۲۳ سال ۱۵۰ میلیون تومان و همچنین برای سایر زوج های جوان ۱۲۰ میلیون تومان تعیین گردیده است. دوره بازپرداخت آن ۱۰ ساله است.

برای دریافت وام ازدواج متقاضی در ابتدا باید به آدرس https://ve.cbi.ir بانک مرکزی مراجعه و ثبت نام نماید. پس از انتخاب بانک مورد نظر،  استعلام چک برگشتی یا مطالبات غیر جاری متقاضی و ضامن یا ضامنین در سیستم بانکی کشور اخذ شود. 

همچنین تضامین و وثائق متناسب با میزان تسهیلات باید اخذ شود. نتیجه ارزیابی اعتباری و اعتبارسنجی تایید شود و نهایتا تسهیلات در سامانه بانک ثبت شده و تسهیلات توسط شعبه بانک مورد نظر به حساب متقاضی پرداخت می‌شود.

به طور کلی مدارک موردنیاز برای وام خودرو عبارت است از مدارک هویتی ، شغلی، تاییدیه محل سکونت و محل اشتغال، مستندات ثبت نام درسامانه ازدواج بانک مرکزی، سند رسمی ازدواج ثبت‌شده در دفاتر ثبت اسناد رسمی، وثائق و تضامین متناسب با مبلغ تسهیلات، سایر مدارک مورد نیاز متناسب با نوع تسهیلات، تأیید نتیجه ارزیابی اعتباری و اعتبارسنجی شما توسط بانک.

تسهیلات وام ازدواج تنها به زوجین زیر ۵۰ سال تعلق می‌گیرد. همچنین بر اساس طرح تشویقی برای زوجه زیر ۲۳ سال و زوج زیر ۲۵ سال مبلغ ۳۰ میلیون تومان به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان وام ازدواج افزوده می‌شود که جمعا ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود.

مدت بازپرداخت و کارمزد وام ازدواج۱۴۰۱

بازپرداخت وام ازدواج ۱۰ ساله و با نرخ ۴ درصد کارمزد در نظر گرفته شده است.

اقساط وام ازدواج ۱۲ ماهه است و زوجین باید یک ماه پس از دریافت تسهیلات، نسبت به پرداخت وام ازدواج اقدام نمایند.

همچنین اقساط تسهیلات وام ازدواج ۱۴۰۱ یک میلیون تومان و به شکل ماهانه است.

همانطور که می‌دانید وام مسکن در چند سال اخیر افزایش چشم گیری داشته است و تبدیل به یک رویا برای جوانان شده است اما شما می‌توانید با دریافت وام مسکن به راحتی صاحب خانه شوید اگر می‌خواهید شرایط دریافت وام فوری مسکن را بدانید پیشنهاد می‌کنیم که مقاله زیر را مطالعه کنید.

مراحل ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۱

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۱ بسیار مراحل ساده و راحتی دارد که در ادامه تمام مراحل آن را قدم به قدم به شما آموزش می‌دهیم.

ابتدا وارد سامانه ثبت نام وام ازدواج به آدرسve.cbi.ir شوید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از مرورگر لپتاپ یا کامپیوتر استفاده کنید.

بعد از کلیک روی لینک زیر شما وارد صفحه ای می‌شوید که شامل دو گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و گزینه دیگر مربوط به وام فرزندآوری است.

اگر شما قصد ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۱ را دارید روی گزینه اول کلیک کنید.

سپس وارد صفحه‌‌ای مانند زیر می‌شوید. از منو سمت راست گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها