کد خبر: 656302
تاریخ انتشار :

ضرغامی مطرح کرد: تشکیل میز جمهوری آذربایجان در وزارت میراث فرهنگی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گردشگری را عامل تعمیق دوستی‌ ملت‌ها دانست و اعلام کرد: برای نخستین بار میز جمهوری آذربایجان، با هدف بررسی تخصصی‌ و تقویت گردشگری میان دو کشور، در این وزارتخانه تشکیل می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به‌گزارش نامه‌نیوز، سید عزت‌الله ضرغامی روز جمعه در نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری جمهوری آذربایجان، از برپایی میز جمهوری آذربایجان برای نخستین بار در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در این نشست با اشاره به درهم‌آمیختگی فرهنگی دو کشور همسایه، ایران و جمهوری آذربایجان را دو کشور تاثیرگذار منطقه توصیف کرد و گفت: فرهنگ و گردشگری عاملی برای تعمیق دوستی‌ها برای مقابله با دشمنان مشترک است.

ضرغامی با اشاره به دیدارهای خود با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان در روزهای گذشته گفت: در این نشست برخی مسائل و دغدغه‌های پیش رو از سوی دوستان از جمهوری آذربایجان مطرح شد و ما هم عزم جدی خود را برای حل مسائل و مشکلات موجود اعلام کردیم سایر و مسئولان و مقامات جمهوری آذربایجان هم معتقد به تقویت روابط بین دو کشور هستند.

وی افزود: برای بهره‌مندی از ظرفیت بالای فرهنگی دو کشور همسایه نیاز به هماهنگی‌های بیش از پیش است و به همین منظور برای نخستین بار این وزارتخانه میز جمهوری آذربایجان را راه اندازی می‌کند تا با بررسی تخصصی و کارشناسی، موضوع گردشگری بین دو کشور را بیشتر تقویت کنیم.

در این نشست که در محل رایزنی فرهنگی ایران در باکو برگزار شد، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از رایزن فرهنگی در باکو خواست که برای انعکاس دیدگاه و دغدغه‌های فعالان عرصه گردشگری دیدارهای فصلی برگزار کند.

بر اساس اعلام کارشناسان، ایران نخستین انتخاب گردشگران زیارتی و سلامت مردم جمهوری آذربایجان است.

به گزارش ایرنا، سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز سه‌شنبه  - ٧ تیرماه ١۴٠١ - برای شرکت در یازدهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای اسلامی (OIC) به باکو سفر کرده است. در این اجلاس و با تصویب سایر اعضا، جمهوری اسلامی ایران برای یک دوره چهار ساله (٢٠٢۶-٢٠٢٢) عضو کمیته هماهنگی گردشگری سازمان همکاری اسلامی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید