کد خبر: 656739
تاریخ انتشار :

اعلام زمان ثبت نام جدید نهضت ملی مسکن

وزارت راه و شهرسازی از آغاز دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن در ۴۰ شهر چهار استان از ساعت ۱۲ امروز خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، وزارت راه و شهرسازی در شهر‌هایی که اخیرا زمین تامین شده سامانه ثبت نام را از ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در ۴۰ شهر از چهار استان آغاز خواهد کرد. نام‌نویسی در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می‌شود.

بر اساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی صرفا در شهر‌هایی ثبت نام صورت می‌پذیرد که ظرفیت مازاد زمین وجود داشته باشد یا زمین جدید شناسایی و تامین شده باشد و بدیهی در صورت تامین زمین در سایر شهر‌های کشور در روز‌های آتی، سامانه در این شهر‌ها نیز به تدریج بازگشایی می‌شود. همچنین ثبت نام از متقاضیان در سقف ظرفیت مازاد زمین‌های تامین شده قبلی یا زمین‌های تامین شده جدید در هر شهر صورت می‌پذیرد و پس از تکمیل ظرفیت ثبت نام در هر شهر، سامانه در آن شهر بسته می‌شود.

این وزارتخانه درحالی اعلام کرده که پس از تکمیل ظرفیت، ثبت نام به پایان می‌رسد که در مراحل قبلی محدودیت زمانی برای نام‌نویسی وجود نداشت و معمولا تا یک ماه از تمامی متقاضیان ثبت نام صورت می‌گرفت. پس از آن مرحله پالایش افراد آغاز می‌شد.

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده‌اند. طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی از روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ ثبت نام مجدد آغاز می‌شود. نام‌نویسی در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام خواهد شد.

تاکنون ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحد‌های نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند. با ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسط‌های اول تسهیلات را دریافت کرده‌اند. طبق آخرین برآورد‌ها قیمت هر متر مربع واحد‌های نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها