کد خبر: 657682
تاریخ انتشار :

رییس جمهور عراق: برجام باید احیا شود

برهم صالح، رئیس جمهور عراق در سخنانی با تاکید بر اینکه باید توافق هسته‌ای با ایران (برجام) وجود داشته باشد، همچنین وجود نوعی از مصالحه بین ایران و کشور‌های عربی را ضروری دانست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رئیس جمهوری عراق در سخنانی با تاکید بر اینکه باید توافق هسته‌ای با ایران (برجام) وجود داشته باشد، همچنین وجود نوعی از مصالحه بین ایران و کشور‌های عربی را ضروری دانست.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در گفتگو با شبکه سی‌ان‌ان در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران گفت که باید توافق هسته‌ای با ایران وجود داشته باشد و همچنین نوعی از مصالحه بین ایران و کشور‌های عربی برقرار شود.

به نوشته میدل ایست نیوز، صالح خاطرنشان کرد که ما نیاز داریم تا این مساله را از طریق دیپلماتیک حل کنیم و هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.

وی افزود که ایران یک طرف اصلی و تاثیرگذار است و ما با این کشور مرز طولانی و انواع تعامل‌ها از جمله فرهنگی و اجتماعی را با یکدیگر داریم و از منافع امنیتی مشترک برخورداریم.

بیشتر بخوانید: بایدن چگونه سعی کرد در سفر به خاورمیانه، عربستان و اسرائیل را با توافق احیای برجام همراه کند؟

رئیس جمهوری عراق افزود که کشورش نقشی بسیار مهم را در زمانی مناسب برای میانجیگری میان عربستان و ایران ایفا می‌کند و تاکنون گفتگو‌هایی میان ایران و تعدادی دیگر از کشور‌های عربی در بغداد انجام شده و فضا بهبود یافته است.

صالح خاطرنشان کرد که خاورمیانه نیازمند یک هماهنگی امنیتی است، زیرا تروریسم همچنان یک مشکل اصلی است که باید با آن مبارزه کنیم.

وی همچنین تاکید کرد باید راهی پیدا شود تا سوریه را از هرج و مرجی که مدتی طولانی است درگیر آن است خارج کنیم.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید