کد خبر: 658806
تاریخ انتشار :

روایتی از دیدار نمایندگان مجلس با رئیس‌جمهور

نماینده نیشابور در مجلس جزئیاتی از نشست امروز نمایندگان استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با رئیس‌جمهور را تشریح کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مجمع نمایندگان استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با رئیس‌جمهور دیدار کردند.

وی افزود: در این نشست رئیس‌جمهور عنوان کرد که دولت‌های قبل معتقد به جراحی اقتصادی در کشور بودند اما حاضر نبودند ریسک اجرای آن را بپذیرند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیسی گفت که ما در دولت سیزدهم ریسک اجرای جراحی اقتصادی را پذیرفتیم و آن را عملیاتی کردیم و اگرچه ممکن است این موضوع برای ما هزینه‌هایی در پی داشته باشد، اما به کار خود در این حوزه ادامه خواهیم داد.

ارکانی خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان مسائل مختلفی را مطرح کردند که از جمله آن می‌توان به تأکید نمایندگان بر اجرای هر چه زودتر رتبه‌بندی معلمان تأکید کردند. 

وی افزود: نمایندگان در این جلسه اعتراض خود را نسبت به تخصیص اعتبارات سفر استانی رئیس‌جمهور به  خراسان رضوی اعلام داشتند، چرا که 600 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته در سفر استانی 475 میلیارد تومان به شهر مشهد تخصیص یافته و مابقی به دیگر شهرهای استان و حالا آنکه تنها نیمی از جمعیت استان خراسان رضوی در شهرستان مشهد هستند و اگر بخواهد براساس جمعیت هم این اعتبارات تقسیم شود باید 300 میلیارد تومان از اعتبارات سفرهای استانی به مشهد برسد و نه بیشتر. رئیس‌جمهور در پاسخ به این اعتراض نمایندگان عنوان کرد که اعتراضات خود را به صورت مکتوب ارائه کنید تا ما آن را مورد بررسی قرار دهیم.

وی اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در این جلسه خواستار تفویض اختیارات به استان‌ها برای صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان شدند که رئیس‌جمهور در پاسخ به این درخواست گفت که این موضوع را از طریق استانداران مطرح و درخواست‌های خود را ارسال کنید تا دستورات لازم در این زمینه صادر شود.

ارکانی خاطرنشان کرد: نمایندگان همچنین خواستار تعیین یک وزیر معین برای استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی شدند تا مسائل و مشکلات خراسان از این طریق با جدیت و سرعت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: نمایندگان همچنین نکاتی را در رابطه با مشکلات آب و دیگر مسائل حوزه‌های انتخابی خود را رئیس‌جمهور مطرح کردند. | منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید