کد خبر: 659694
تاریخ انتشار :

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

«بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید دولت کویت امروز در آغاز ماموریتش در تهران با حسین امیرعبداللهیان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 «بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید دولت کویت امروز (شنبه) ۲۲ مردا ماه و در آغاز ماموریتش در تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

بعد از ۷ سال کویت تصمیم گرفته که سطح روابط خود به تهران به سطح سفیر ارتقا دهد.

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ۳۰ تیر ماه در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد که کویت سفیر خودش را معرفی کرده و ایران هم موافقت کرده و ظرف روزهای آینده سفیر جدید کویت وارد تهران می‌شود.

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه سوم مرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره سفر امیرعبداللهیان به کویت و تعیین سفرای کویت و امارات در تهران بیان کرد: پاسخ رسمی ندارم که تاریخ رسمی برای سفر وزیر خارجه به کویت تعیین شده باشد. در خصوص روابط با کویت عموما روابط مثبت است و سفیر این کشور تعیین و معرفی شده و موافقت صورت گرفته و در آینده نزدیک شاهد حضور سفیر کویت خواهیم بود. در خصوص امارات فضای مناسبات مثبت است و در مجموع شاهد یک فضای رو به جلو و مثبتی در مناسبات ایران با کشورهای دوست و برادر در منطقه هستیم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین چهارم مرداد ماه از گفت‌وگوی تلفنی با همتایان کویتی، عمانی، اماراتی و قطری خبر داد و در توئیتی در این زمینه نوشت: رایزنی در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و بررسی راهکارهای توسعه روابط از الزامات سیاست همسایگی است. ما به همکاری‌های فیمابین با همسایگان شتاب خواهیم داد. بیگانگان نمی‌توانند مانع از روند همکاری‌ منطقه‌ای شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها