کد خبر: 660182
تاریخ انتشار :

امام جمعه کرج مطرح کرد

فضای مجازی رها یکی از ابزارهای دشمن است

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امروزه یکی از ابزارهای دشمن در جنگ شناختی و تاثیر بر افکار مردم فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رها شده و بی حساب و کتاب است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه ۲۸ مرداد کرج به روز مساجد اشاره کرد و گفت: امیدواریم به زودی شاهد فعالیت مساجد تراز اسلامی باشیم. مسجد باید در مسیر تمدن سازی اسلامی نقش اساسی داشته باشد و مسجد پایگاه تربیت جوان مومن انقلابی پای کار باشد.

وی ادامه داد: مدیریت ناکارآمد از مساجد را باید حذف کرد. بر اساس قانون باید برای شهرک‌های مسکونی حتما مسجد در نظر گرفته شود که در استان این کار انجام نشده است.

امام جمعه کرج تأکید کرد: هزینه‌هایی که در شهرها برای فرهنگ می شود باید مسجد محور باشد تا نتیجه دهد وگرنه هزاران میلیارد تومان خرج می شود ولی نتیجه ای ندارد.  برنامه های موازی به شدت مخل است لذا باید تمام دستگاه های تاثیرگذار در امر فرهنگ با امور مساجد همکاری کنند.

حسینی همدانی اظهار کرد: مردم محلات نباید بگذارند مساجدشان فقیر باشد. مساجد باید انقلابی باشند و روح انقلابی را در مناطق و محلات بدمند.

وی در ادامه به موضوع کودتای ۲۸ مرداد هم اشاره کرد و گفت: در روزهایی که با استفاده از رسانه هایی که در اختیار داشتند توانستند اهداف کودتا را پیش ببرند و امروز هم همان خط را دنبال می کنند ولی باید هوشیار بود و با برنامه این هجمه ها را خنثی کرد.

امام جمعه کرج افزود: قصه کودتای ۲۸ مرداد ماه را بخوانید، با خواندن این واقعه ببینید که یک شخص سکولار چگونه تمام دستاوردها و مبارزات ملت را به باد داد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه گفت: ۲۹ مرداد ماه روز جهانی فضای مجازی نامگذاری شده است. امروزه یکی از ابزارهای دشمن در جنگ شناختی و تاثیر بر افکار مردم فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رها شده و بی حساب و کتاب است. فضای مجازی فکرها و رفتارها را مدیریت می‌کند؛ بنابراین دولت باید در برداشتن موانع و تولید شبکه‌های اجتماعی داخلی با قوا وارد میدان شود. تمام آحاد جامعه با استفاده از آن تولید حمایت بکنند و مثل مساله اصل تولید نهضت استفاده از شبکه های داخلی راه اندازی شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید