کد خبر: 660194
تاریخ انتشار :

سیدحسن نصرالله: مرزهای دریایی و حقوق لبنان ارتباطی با توافق هسته‌ای ندارد

دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه در مراسم کلنگ‌زنی مرکز گردشگری جهادی «جنتا»، به صورت ویدئوکنفرانس سخنرانی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه در مراسم کلنگ‌زنی مرکز گردشگری جهادی «جنتا»، به صورت ویدئوکنفرانس سخنرانی کرد. سیدحسن نصرالله در بخشی از صحبت‌های خود از تصمیم تاریخی امام خمینی (ره) در سال ۱۹۸۲ برای اعزام نیرو به لبنان برای مقابله با رژیم صهیونیستی تقدیر کرد.

سیدحسن نصرالله در سخنرانی خود، به تصمیم تاریخی امام خمینی (ره) در سال ۱۹۸۲ برای اعزام نیرو به لبنان برای مقابله با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: با وجود آنکه ایران در هزاران کیلومتر جبهه در مرز با عراق می‌جنگید، اما امام خمینی (ره) فرماندهان نظامی را برای کمک به لبنان و سوریه در برابر صهیونیست‌ها اعزام کرد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به لبنان در برابر حمله اسرائیلی وارد جنتا شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به شرایط سال ۱۹۸۲ میلادی در لبنان گفت: در سال ۱۹۸۲ میلادی در پی یورش اسرائیل، احتمال قوی وجود داشت که این یورش به همه مناطق لبنان گسترش یابد و دمشق محاصره شود. در آن روزها، امام خمینی (ره) تصمیم تاریخی بزرگی گرفتند و نیروهایی را به سوریه ارسال کردند.

وی با بیان اینکه «اردوگاه جنتا میزبان جوانان تمام مناطق لبنان بود»، افزود: یکی از اولین اشخاصی که به اولین دوره برگزار شده توسط سپاه پاسداران پیوست سید عباس موسوی و شمار زیادی از رزمندگان بودند.

دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد: اردوگاه‌های آموزشی در جنتا به اردوگاه‌های نظامی تبدیل شد و به همین دلیل چند بار در معرض گلوله‌باران نظامیان اسرائیلی واقع شد و تاکنون شماری از لبنانی‌ها و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند.

سیدحسن نصرالله شهادت ابراهیم النابلسی و بقیه شهدای کرانه باختری را که در مسیر آزادی به شهادت رسیدند، به خانواده‌های آنان تبریک و تسلیت گفت و عنوان کرد که از همین مکان بود که مردان خدا خارج شدند و معجزه‌ها آفریدند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه «مرزهای دریایی و کاریش و حقوق لبنان هیچ ارتباطی به هیچ وجه با توافق هسته‌ای ندارد»، تصریح کرد: شاید آمریکا و اسرائیل بعضی چیزها را بخواهند به توافق هسته‌ای ربط بدهند ولی ما چیزی را نداریم به آن ربط بدهیم.

سید حسن نصرالله بر لزوم ادامه تلاش برای تشکیل دولت واقعی در لبنان تأکید کرد و افزود: چه توافق هسته‌ای با ایران امضا شود، چه نشود، اگر لبنان آنچه را خواسته بدست نیاورد، وضعیت به سوی تنش پیش خواهد رفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها