کد خبر: 661273
تاریخ انتشار :

فریدون عباسی: باید تولید اورانیوم غنی شده را به بیشتر از ۹۰ درصد برسانیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین ما نباید تولید اورانیوم غنی شده را در سطح ۶۰ درصد نگه داریم و باید تولید آن را به ۹۰ درصد و بیش از آن برسانیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توقعات درباره نتایج مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ بیان کرد: پرونده ادعایی که در سه سایت مطرح شده و آژانس آن را پیگیری می‌کند و همچنین پرونده ایران در آژانس تا این مقطع، باید بسته شود.

به گزارش افکار نیوز، بخش‌هایی از گفت و گوی فریدون عباسی را در ادامه می‌خوانید:

*تیم مذاکره کننده ما تاز مانی که گفته نشود پی ام دی بسته شده است و هیچ وقت باز نخواهد شد، باید ایستادگی کنند. همچنین حتما ما باید مواد غنی شده را نگه داری کنیم. حتی توصیه بنده در زمینه راکتور آب سنگین اراک این بوده که تغیر شکل ندهد و به شکل و شمائل قبلی باز گردد و همان راکتور ۴۰ مگاواتی آب سنگین راه بیافتد.

*طرف‌های غربی باید از وجود پلوتونیوم در ایران بترسند. ما پلوتونیوم را برای تولید انرژی می‌خواهیم و نه ساخت سلاح و این باید در کشور موجود باشد. همچنین ما نباید تولید اورانیوم غنی شده را در سطح ۶۰ درصد نگه داریم و باید تولید آن را به ۹۰ درصد و بیش از آن برسانیم. ما این موارد را باید علنی و تحت نظارت آژانس انجام دهیم.

دیدگاه تان را بنویسید