کد خبر: 661887
تاریخ انتشار :

ادعای یک منبع آگاه : «سورنا ستاری» استعفا کرد

آنا/ برخی منابع از استعفای سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که حکم خود را در آبانماه سال ۹۲ و مرداد ماه ۹۶ از حسن روحانی دریافت کرده بود، پس از یک سال ادامه فعالیت در همین جایگاه در دولت ابراهیم رئیسی، استعفای خود را تقدیم رئیس جمهوری کرد. با این حال، تا لحظه تدوین این گزارش، خبری مبنی بر پذیرش این درخواست استعفا از سوی رئیس جمهوری منتشر نشده است.

موضوع کناره گیری ستاری از حضور در دولت رئیسی یا انتخاب جایگزین او در جایگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بارها مطرح شده بود و آخرین بار در خردادماه امسال، نام محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) به  عنوان گزینه جایگزین او مطرح بود.

با وجود آنکه همکاری ستاری در جایگاه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری یک سال پس از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی نیز ادامه یافت اما نام او هیچگاه به عنوان یکی از ارکان هیئت دولت، در بخش معرفی هیئت دولت در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری و در جمع وزیران و معاونان رئیسی درج نشد.

گفتنی است، حسنی آهنگر مدتی پیش به عنوان عضو هیئت‌امنای بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب شد. از وی به عنوان، استاد تمام گروه مهندسی کامپیوتر و متخصص حوزه هوش مصنوعی نام برده شده است.

دیدگاه تان را بنویسید