کد خبر: 663829
تاریخ انتشار :

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از تشدید تنش در سرزمینهای فلسطینی

اتحادیه اروپا روز جمعه ضمن ابراز نگرانی خود از تشدید تنش در سرزمینهای اشغالی فلسطین خواستار اقدام فوری برای کاهش این تنشها شد.

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از تشدید تنش در سرزمینهای فلسطینی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، این اتحادیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عمیقاً نگران افزایش خشونت دربیت المقدس شرقی و مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی فلسطین هستیم که جان تعداد بسیار زیادی از مردم را گرفته است.

در بیانیه اتحادیه اروپا تاکید شده است: تشدید خشونت نه تنها منجر به از دست رفتن غم انگیز جان انسانها می شود، بلکه به تشدید تنش  و دشمنی نیز دامن می زند.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود از همه طرف‌ها خواست گام‌های فوری برای کاهش تنش و جلوگیری از تشدید بیشتر درگیریها بردارند.

روز جمعه در جریان عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهر جنین در شمال کرانه باختری، دو فلسطینی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

 ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه تعقیب افراد مدنظر خود، در چند ماه اخیر ،اقدام  به یورش به شمال کرانه باختری، شهرهای نابلس و جنین کرده و حملات شهرک نشینان به فلسطینیان نیز تشدید شده است.

در تازه ترین تحولات در این منطقه صبح امروز(جمعه) نیروهای رژیم صهیونیستی به شهر جنین و اردوگاه آن واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند که در نتیجه ۳ فلسطینی از جمله یک پزشک امدادگر، به شهادت رسیده و ۵ تن دیگر از جمله دو نیروی امدادرسان زخمی شدند.

به گزارش ایرنا ، شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع محلی خاطرنشان کرد: نیروهای ویژه به شهر الخلیل و اردوگاه آن نفوذ کردند و از بالای پشت بام ساختمان ها بالا رفتند و به دنبال آن خودروهای نظامی صهیونیست ها به شهر یورش بردند که در نتیجه آن درگیری شدیدی میان آنان و مبارزان فلسطینی روی داد .

این درگیری ها در نزدیکی بیمارستان دولتی شهید خلیل سلیمان تمرکز یافت و نیروهای اشغالگر در اردوگاه جنین از گلوله های جنگی استفاده کردند که در نتیجه آن یک شهروند فلسطینی به شهادت رسید.

منابع خبری تاکید کردند: نیروهای اشغالگر مانع از حرکت کادر پزشکی و آمبولانس ها در جنین شدند.

بر اساس آخرین اطلاعات رسیده نیروهای رژیم صهیونیستی در نتیجه قرار گرفتن در زیر بارش گلوله های نیروهای مقاومت فلسطینی وادار به عقب نشینی از اردوگاه جنین شدند.

در همین رابطه گردانهای قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنایت امروز صهیونیست در این  شهر را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

شایان ذکر است که رژیم صهیونیستی ظرف یک ماه گذشته به انجام عملیات های نظامی خود در کرانه باختری ادامه می دهد که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۰۰ فلسطین طی سال جاری میلادی به شهادت رسیده اند که اکثرشان از اهالی دو شهر نابلس و جنین هستند و در همین رابطه بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که بیش از نیمی از نیروهای اسراییل هم اکنون در کرانه باختری مشغول فعالیت هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها