کد خبر: 665499
تاریخ انتشار :

امیرعبداللهیان: ایرانیان مقیم اروپا سرمایه‌های مهم ایران در خارج از کشور هستند

فارس/ وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی برخط با سفرا و سرکنسول‌های ایران در اروپا، ایرانیان مقیم اروپا را سرمایه‌های مهم جمهوری اسلامی در خارج از کشور خواند و بر ارتقای خدمت رسانی به آنها تأکید کرد.

امیرعبداللهیان: ایرانیان مقیم اروپا سرمایه‌های مهم ایران در خارج از کشور هستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امشب (دوشنبه) ۱۶ آبان ماه در گفت‌وگویی برخط با سفرا و سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اروپایی، بر اهمیت تلاش مضاعف نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای پیشبرد و تحقق راهبرد سیاست خارجی دولت سیزدهم تحت عنوان «سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند» در شرایط چالش‌های بین‌المللی تأکید کرد. 

وزیر امور خارجه یادآور شد: مواجهه با این چالش‌ها مستلزم کنشگری فعال، قدرتمند و موثر نمایندگی‌های کشورمان برای ارتقای منافع و مصالح جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان همچنین با تاکید بر اینکه هموطنان ایرانی فرهیخته مقیم اروپا سرمایه‌های مهم جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستند، به ویژه  اهمیت ارتقای خدمت رسانی به هموطنان ایرانی مقیم اروپا را یادآور شد. 

در این دیدار برخط، سفرا و سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌های خود در خصوص آخرین تحولات در روابط ایران با کشورهای اروپایی را با وزیر خارجه کشورمان در میان گذاشتند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها