کد خبر: 666739
تاریخ انتشار :

محمد اسکندری عزل شد؛ ترکی رئیس صندوق بازنشستگی کشوری شد

با حکم سید صولت مرتضوی، محمد اسکندری عزل شد و نعمت الله ترکی به عنوان رئیس صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد.

محمد اسکندری عزل شد؛ ترکی رئیس صندوق بازنشستگی کشوری شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رویداد نوشت: پس از ماه‌ها حاشیه بر سر حضور محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی کشور، بالاخره سیدصولت مرتضوی، محمد اسکندری را از صندوق بازنشستگی کشوری عزل کرد و نعمت الله ترکی را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.

محمد اسکندری از نزدیکان حجت عبدالملکی بود که در دوره او جذب وزارت کار شد و پس از خروج عبدالملکی از وزارتخانه، او همچنان پست خود را حفظ کرده بود، با این حال انتقادها از نحوه مدیریت او در صندوق بازنشستگی آنقدر بالا گرفت که روز چهارشنبه در اتفاقی بی‌سابقه، کارکنان صندوق با او درگیر شدند.

از تصمیمات عجیب اسکندری در صندوق بازنشستگی این بود که مصوبه «شورای عالی کار» که ریاست آن با وزیر است توسط محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی کشوری لغو شده بود.

739743_611

نعمت الله ترکی کیست؟

نعمت الله ترکی سرپرست کنونی صندوق بازنشستگی کشوری پیش از این در سازمان انرژی اتمی در سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع این سازمان مشغول به کار بوده است.

نعمت‌ الله ترکی همچنین پیش از این معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان تهران، مشاور استاندار تهران در دوره سیدحسن هاشمی، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاون برنامه‌‌ریزی و توسعه مدیریت استانداری تهران، مدیرکل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین دبیر شورای اداری استان تهران بوده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها