کد خبر: 667033
تاریخ انتشار :

ناگفته‌های تلخ پدر حسین رونقی درباره وضعیت جسمی پسرش

اعتماد/ احمد رونقی، پدر حسین رونقی درباره ابهامات سلامتی پسرش توضیحاتی ارائه داده است.

ناگفته‌های تلخ پدر حسین رونقی درباره وضعیت جسمی پسرش
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بخش‌های مهم گفت‌وگو با پدر حسین رونقی را در ادامه می‌خوانید: 

*این ادعاها که درباره بیماری حسین اغراق شده دروغ محض است. اینکه برخی روزنامه های دولتی تلاش می کنند دولت را تبرئه کنند برای همه روشن است.

*حسین 64 روز در وضعیت اعتصاب غذا قرار داشته و او را تحت درمان قرار نداده بودند. شخص من دو ماه جلوی زندان می‌خوابیدم و داد می کشیدم، حتی یکبار خواستم خودم را به آتش بکشم. اما هیچکس جوابگوی ما نبود. 

*کسانی که به خانه ما آمدند بخشی از پرونده هایی که ما در مورد فساد مسوولان شهرداری و...داشتیم را از خانه برده اند. قبلا به مغازه من آمدند و با من برخورد کردند. بعد چون مغازه تصویربرداری می‌شد، دوباره آمدند قفل مغازه ام را شکستند تا تصاویر ضبط شده را هم ببرند.

*چرا با آقازاده هایی که با پول ملت اختلاس کرده و به اروپا و امریکا رفته اند ، برخورد نمی شود بعد به خاطر انتقاد و اعتراض افراد را دستگیر و آنها را تحت فشار قرار می دهند؟منی که با بدبختی و با پول کارگری بچه ام را بزرگ کرده ام، چه گناهی کرده ام.  آیا بچه من خیانت کرده، وطن فروشی کرده؟ دزدی کرده؟ اختلاس کرده که این بالا را سرش می آورند.

*حسین دو روز است بیهوش است. خانواده‌اش هم بیمارستان هستند تا ببینیم چه می‌شود. 

مگر انقلاب برای این نبود که مردم آزادی و امنیت داشته باشند؟ من تهران بودم، آمدند در منزل مرا زدند، دخترم گفته در خانه تنها هستم، بعد 19 نفر وارد خانه شده‌اند. این نوع برخوردها آیا با قانون همخوانی دارد. مسوول این‌طور رفتارها چه کسی است. اگر دولت نمی‌تواند قانون را عمل کند، استعفا دهد. 

*دولتمردان خودشان بهتر از جنابعالی و من می‌دانند که چه بلایی سر مردم آمده است و مردم با چه مشکلاتی مواجهند. نیاز نیست من بروم در یک کمیته شکایت کنم. مگر نکته پنهانی وجود دارد. 

*الان حسین مشکلات عصبی دارد؛ پایش هم مشکل دارد.

*مرخصی حسین تا زمان تحت درمان بودن او ادامه دارد. حسین یک کلیه‌اش را از دست داده و کلیه دیگرش هم مشکل دارد. مشکلات عصبی و تشنج دارد. در کل وضع سلامتی‌اش نامناسب است. 

مشروح مصاحبه را در ادامه بخوانید.

احمد آقا سلام، خدا قوت، میخوام با پسرتون حسین صحبت کنم، تشریف  دارند؟

حسین دو روز است بیهوش است. خانواده‌اش هم بیمارستان هستند تا ببینیم چه می‌شود. شما باید این سوال‌ها را از دولت بپرسید که چرا این بلا را سر حسین آورده‌اند. من عکس حسین رو براتون می‌فرستم تا ببینید این بچه چه وضعیتی دارد.

برخی افراد و حتی هم‌بندی‌های حسین در زندان می‌گویند که پای حسین آن‌گونه که بازتاب پیدا کرده، مشکلی ندارد و درباره وضعیت ایشان اغراق شده است.

شما از بازجویان از مسوولان، از اطلاعات، از رییس‌جمهور و... بپرسید که چرا با یک انسان این‌طور رفتار کرده‌اند. مگر در کشور برای انتقاد کردن باید این‌طور برخورد کرد؟ مگر انقلاب برای این نبود که مردم آزادی و امنیت داشته باشند؟ من تهران بودم، آمدند در منزل مرا زدند، دخترم گفته در خانه تنها هستم، بعد 19 نفر وارد خانه شده‌اند. این نوع برخوردها آیا با قانون همخوانی دارد. مسوول این‌طور رفتارها چه کسی است. اگر دولت نمی‌تواند قانون را عمل کند، استعفا دهد. کسانی که به خانه ما آمدند بخشی از پرونده‌هایی که ما در مورد فساد مسوولان شهرداری و... داشتیم را از خانه برده‌اند. قبلا به مغازه من آمدند و با من برخورد کردند. بعد چون مغازه تصویربرداری می‌شد، دوباره آمدند قفل مغازه‌ام را شکستند تا تصاویر ضبط شده را هم ببرند. با گوش دادن به حرف مردم و شنیدن صدای آنهاست که می‌توان بحران‌ها را پشت سر گذاشت. من یک کاسبم، می‌بینم مردم مشکلات اقتصادی زیادی دارند. برای جهاز دادن، اجاره خانه و... مردم مشکل دارند.

اخیرا وزیر کشور اعلام کردند که کمیته صیانت از مردم در برابر رخدادهای اخیر تشکیل شده، کسی با شما تماس گرفته یا شما درباره مشکلاتی که برای شما پیش آمده است شکایت کردید؟

کسی که با من تماس نگرفته، اما بدانید که دولتمردان خودشان بهتر از جنابعالی و من می‌دانند که چه بلایی سر مردم آمده است و مردم با چه مشکلاتی مواجهند. نیاز نیست من بروم در یک کمیته شکایت کنم. مگر نکته پنهانی وجود دارد.

نگفتید وضعیت پای حسین آقا چطور است. برخی افراد و جریانات در فضای مجازی می‌گویند که مشکلات جسمی حسین، بزرگ‌نمایی شده است. درست است؟

الان حسین مشکلات عصبی دارد؛ پایش هم مشکل دارد.

منظورم شکستگی یا له شدگی پای ایشان است. 

حسین مشکلات گوارشی دارد و قادر به خوردن غذا نیست. وضعیت عصبی نامناسبی هم دارد. دیشب تا صبح نتوانسته بود بخوابد. مادرش از ناراحتی با او در حیاط نشسته بود. سوال من این است این چه برخوردی است که با جوانان می‌شود؟ چرا با آقازاده‌هایی که با پول ملت اختلاس کرده و به اروپا و امریکا رفته‌اند و کیف می‌کنند، برخورد نمی‌شود بعد به خاطر انتقاد و اعتراض، افراد را دستگیر و آنها را تحت فشار قرار می‌دهند؟ منی که با بدبختی و با پول کارگری بچه‌ام را بزرگ کرده‌ام، چه گناهی کرده‌ام. آیا بچه من خیانت کرده، وطن‌فروشی کرده؟ دزدی کرده؟ اختلاس کرده که این بلا را سرش می‌آورند.

در حال حاضر مغازه نانوایی شما باز است یا بسته شده است؟

مغازه باز است و کارگران در حال کار هستند.

حسین وکیلی برای خودش انتخاب کرده یا وکلای ماده 48 قوه قضاییه باید از او دفاع کنند؟

زمانی که حسین دستگیر شد، در مسیر رفتن به دادسرا بود. با دو وکیلش به دادسرا می‌رود. جلوی دادسرا حسین را می‌گیرند و برخوردهای بدی با او می‌شود که فیلم‌هایش منتشر شده است. نهایتا در دادسرا وکلای حسین را بازداشت می‌کنند. در حال حاضر از یکی از وکلای حسین، یک میلیارد تومان وثیقه خواسته‌اند. چرا باید یک وکیل برای دفاع از موکل خود دستگیر شود.

آیا مسوولان نگفتند این وکلا به چه جرمی دستگیر شده است؟

نه به من چیزی نگفتند. زمانی که قرار شد حسین را دستگیر کنند، من به یکی از وکلای حسین زنگ زدم و گفتم، من مریضم و نمی‌توانم بروم، حسین را به دادگاه ببرید. آقای وکیل هم این کار را انجام می‌دهد، اما او را هم بازداشت می‌کنند. در جلسه‌ای که با آقای نصیرپور داشتیم (که از ایشان تشکر می‌کنم) این پرسش را مطرح کردم که این آقای وکیل چه کار کرده است. چرا باید باید یک وکیل را بازداشت کرده و برایش قرار وثیقه صادر شود. در همه جای دنیا، ابتدا وکلا به دادگاه‌ها و دادسراها می‌روند بعد افرادی که اتهامی دارند، مراجعه می‌کنند. ما می‌خواهیم جمهوری اسلامی را به دنیا صادر کنیم و دنیا از رفتار مسوولان ما الگو بگیرند، من از شما می‌پرسم با این نوع رفتارها، مردم جهان می‌توانند از ما الگو بگیرند؟

باز هم این سوال را تکرار می‌کنم. برخی افراد می‌گویند که سلامتی حسین آقا به اندازه‌ای که بازتاب پیدا کرده، مشکلی نداشته و درباره مشکلات‌شان اغراق شده. این حرف‌ها را تایید می‌کنید یا آنها را فضاسازی می‌دانید؟

این ادعاها دروغ محض است. اینکه برخی روزنامه‌های دولتی تلاش می‌کنند دولت را تبرئه کنند برای همه روشن است. حسین 64 روز در وضعیت اعتصاب غذا قرار داشته. شخص من دو ماه جلوی زندان می‌رفتم و می‌خوابیدم و داد می‌کشیدم، حتی یک‌بار خواستم خودم را به آتش بکشم، اما هیچ‌کس جوابگوی ما نبود. نهایتا اجازه دادند حسین به بیمارستان برود که همه در جریان آن هستند. امروز هم حسین همراه با مادر و خواهرانش با او به بیمارستان رفته و وضعیت وخیمی دارد. همین الان عکس حسین را زمانی که تحت درمان قرار دارد برای شما ارسال می‌کنم تا ببینید چه بر سر این پسر آمده و چقدر لاغر شده است. شما و مردم درباره وضعیت سلامتی حسین قضاوت  کنید.

حسین تا چه زمانی آزاد خواهد بود؟

مرخصی حسین تا زمان تحت درمان بودن او ادامه دارد. حسین یک کلیه‌اش را از دست داده و کلیه دیگرش هم مشکل دارد. مشکلات عصبی و تشنج دارد. در کل وضع سلامتی‌اش نامناسب است.

وزیر کشور اعلام کرده به شکایت افراد و خانواده‌هایی که در رخدادهای اخیر آسیب دیده‌اند، رسیدگی می‌شود، شما قصد ندارید شکایت کنید؟

فکر کنم بیشتر این حرف‌ها و اخبار تبلیغاتی باشد. من از شما ممنونم که به این موضوعات می‌پردازید، ویدیوی وضعیت سلامتی حسین را هم برای شما می‌فرستم که خودتان از نزدیک ببینید سلامتی حسین چگونه است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها