کد خبر: 668204
تاریخ انتشار :

پیش بینی قیمت دلار / بازار دلار منتظر سیگنال آژانس

در شرایط فعلی فعالان بازار معتقدند ساز ناکوک نرخ حواله درهم برای بازار ساز موجب شده سطح انتظارات برای اسکناس آمریکایی در تهران همچنان بالا باشد. بازار دلار چشم انتظار آژانس /ساز ناکوک نرخ درهم!

پیش بینی قیمت دلار / بازار دلار منتظر سیگنال آژانس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در روز گذشته نشان می‌دهد که معامله گران دلار دیروز در چشم انتظار سفر نمایندگان آژانس به تهران بودند به همین دلیل برخی از بازیگران ارزی ترجیح دادند کمتر در موقعیت خرید قرار بگیرند.

این دسته از معامله گران ارزی باور دارند این سفر روزنه‌ای برای باز شدن گره برجام است و ایران ممکن است طی روز‌های آینده در برابر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مقداری انعطاف‌پذیری نشان دهد.

بازار دلار انتظامی شد

برخی فعالان باور داشتند که بازار به طور موقت انتظامی شده و بخشی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند در شرایط کنونی اقدام به خرید و فروش ارز نکنند.

گفتنی است که روز گذشته فرمانده انتظامی استان تهران از دستگیری بیش از ۱۰۰ دلال و سوداگر ارزی در یک ماه اخیر خبر داد. به گفته این مقام انتظامی افراد مذکور در اتوبوس و مینی‌بوس و مسجد اقدام به برقراری معاملات صوری و فردایی می‌کردند که سبب افزایش نرخ ارز می‌شد.

در شرایط فعلی فعالان بازار معتقدند ساز ناکوک نرخ حواله درهم برای بازارساز موجب شده سطح انتظارات برای اسکناس آمریکایی در تهران همچنان بالا باشد.

دلار وارد کانال بالاتر می‌شود؟

به عقیده این دسته از معامله گران در صورتی که نرخ دلار در هرات و سلیمانیه صعودی شود قدرت معامله گران تهران بیشتر خواهد شد وحتی ممکن است دلار وارد کانال بالاتر شود.

۲ پیش شرط ریزش قیمت سکه امروز، ۲۸ آذر ۱۴۰۱

با این حال عده‌ای از معامله گران می‌گفتند بازارساز تمام توان خود را به کار گرفته است و به راحتی اجازه ورود دلار به کانال بالاتر را نخواهد داد.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها