کد خبر: 668287
تاریخ انتشار :

تحریف سخنان رییس مجلس درباره گرانی ها

خانه ملت/ برخی رسانه ها با تحریف سخنان رییس مجلس نوشتند که دکتر قالیباف گرانی ها را کردن دولت رئیسی انداخت و به نقل از وی در نقل قولی غیر دقیق نوشتند: «اگر دولت مصوبه مجلس را اجرا می کرد، شاهد نارضایتی‌های کنونی نبودیم».

تحریف سخنان رییس مجلس درباره گرانی ها
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این ادعا در حالی است که رییس مجلس در پاسخ به سوال مجری مبنی اینکه آیا قبول دارید مردم از حذف ارز ترجیحی راضی نیستند صراحتا تاکید می‌کند: «براساس قانون مجلس تامین کالاهای اساسی به قیمت شهریور ۱۴۰۰ بود و اگر این کار انجام می شد مردم راضی تر بودند هر چند در اجرای قانون نقصی وجود دارد اما دولت در حال تلاش است تا بتواند سبد کالا مصوب مجلس را نیز ارائه دهد و مردم بین انتخاب سبد کالا یا وجه نقد مخیر باشند.»

روشن است که اولا اصلا عبارت «شاهد نارضایتی های کنونی نبودیم » در اظهارات رییس مجلس نیست. همچنین اصولا موضوع بحث  چگونگی اجرای حذف ترجیحی بوده و نه نارضایتی های که اخیرا در کشور به وجود آمده است؛  بنابراین بین خبر رسانی و اصل اظهارات فاصله بسیار زیاد است. ثانیا در همین جمله، رئیس مجلس تصریح دارد که دولت درحال تلاش است تا بتواند قانون مجلس را اجرا کند. اما متاسفانه برخی رسانه ها بدون رعایت اصول حرفه ای به دنبال تخریب روابط مجلس و دولت هستند و برخی دیگر از رسانه ها نیز بدون بررسی دقیق ، دست به باز توزیع خبر می‌زنند. لذا از همه رسانه‌ها می خواهیم ضمن اصلاح این رویه، اشکال انتشار این محتوا را اصلاح کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها