کد خبر: 668404
تاریخ انتشار :

پیش بینی قیمت سکه اول دی، بعد از تحریم‌های جدید آمریکا

در صورتیکه نرخ دلار در بازار امروز مسیر رشد را دنبال کند این امر ممکن است زمینه ساز افزایش قیمت سکه در بازار امروز شود.

پیش بینی قیمت سکه اول دی، بعد از تحریم‌های جدید آمریکا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روز گذشته گفته شد که قیمت رسمی سکه امامی در مقایسه با روز سه شنبه ثابت مانده است. فلز زرد رنگ داخلی دیروز در محدوده ۱۸ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان به فروش رسید.

پیش بینی قیمت سکه از مسیر نرخ دلار و طلا

قیمت اونس طلا نزدیک محدوده ۱۸۲۰ دلار معامله می‌شود. تحلیل گران درباره رفتار قیمتی طلا بر این باورند که پس از رالی صعودی در روز سه شنبه بازار به حالت انتظار درآمد تا گزارش رشد تولید ناخالص داخلی روز پنج شنبه منتشر شود. گزارش‌های جدید منتشر شده درباره افزایش مبتلایان به کرونا در چین نیز یکی دیگر از پشتیبانان طلا در روزی که گذشت بود. اجماع تحلیل گران درباره بازه محتمل نوسان طلا در روز‌های آتی میان کف ۱۷۶۰ دلار و سقف ۱۸۴۰ دلار است.

فعاالان بازار سکه معتقدند در شرایط فعلی در صورتی که قیمت طلای جهانی به سمت سقف ۱۸۴۰ دلار حرکت کند قدرت سکه بازان افزایشی در روز‌های آتی بیشتر خواهد شد.

شوک تحریمی به قیمت سکه؟

از سوی دیگر برخی از معامله گران دیشب مدعی بودند بعد از تحریم‌های جدید آمریکایی علیه ایران، نرخ دلار پشت خطی صعودی شده است. در صورتی این ادعا درست باشد و نرخ دلار در بازار امروز مسیر رشد را دنبال کند این امر ممکن است زمینه ساز افزایش قیمت سکه در بازار امروز شود.

البته عده‌ای از معامله گران با اشاره به فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه می‌گفتند در صورت تداوم عقب نشینی نرخ دلار احتمال کاهش مجدد قیمت سکه وجود خواهد داشت.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها