کد خبر: 668431
تاریخ انتشار :

سخنگوی کرملین پاسخ داد:

نشست مشترک بایدن و پوتین؟

سخنگوی کرملین تاکید کرد، هم اکنون هیچگونه تماس‌های مقدماتی با هدف هماهنگ کردن نشستی احتمالی بین روسای جمهور آمریکا و روسیه وجود ندارد.

نشست مشترک بایدن و پوتین؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز جمعه بیان داشت: در حال حاضر هیچ‌گونه تماس مقدماتی بین روسیه و آمریکا در خصوص امکان برگزاری یک نشست بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا وجود ندارد.

پسکوف درباره اظهارات اخیر ولودمیر زلنسکی در جریان سفرهایش به آمریکا و لهستان اظهار کرد: مسکو اظهارات زلنسکی درباره حل‌وفصل صلح‌آمیز وضعیت در اوکراین را شنیده اما این اظهارات بدون در نظر گرفتن واقعیت‌های کنونی مطرح می‌شود.

به گفته سخنگوی کرملین، در حال حاضر پیشرفتهای چشمگیری در عملیات خلع سلاح نظامی اوکراین وجود دارد.

پسکوف همچنین به یک گزارش اخیر روزنامه وال استریت ژورنال درباره این ادعا که اوکراین در حال کار به روی جزئیات برنامه های پیشنهادی برای حل‌وفصل صلح‌آمیز وضعیت در این کشور بوده و ممکن است در فوریه 2023 این طرح را ارائه کند واکنش نشان داد.

سخنگوی کرملین بیان کرد:‌ کرملین چیزی درباره این حقیقت که اوکراین بر طبق ادعاها در حال آماده‌سازی یک "طرح صلح"‌ جدید است نمی‌داند.

روزنامه "وال استریت ژورنال" در گزارشی به نقل از منابع آمریکایی و اروپایی نوشت، اوکراین یک برنامه پیشنهادی برای توافق صلح با روسیه را تدارک می‌بیند و به گفته منابع آمریکایی و اروپایی، پیش نویس این توافق صلح احتمالا در فوریه 2023 ارائه خواهد شد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اولین سفر خود به آمریکا از زمان آغاز جنگ در کشورش در فوریه سال جاری میلادی را در روز پنجشنبه انجام داد و در جریان این سفر با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.

رئیس جمهور اوکراین همچنین طی سخنرانی در کنگره آمریکا از قانونگذاران آمریکایی خواست کمکهای مالی و تسلیحاتی بیشتری برای کی‌یف بفرستند. رسانه‌های آمریکایی نیز گزارش دادند واشنگتن برای اولین بار قصد دارد به اوکراینی‌ها سامانه پاتریوت بدهد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها