کد خبر: 671875
تاریخ انتشار :

حماس: هدف قانون نژاد پرستانه لغو تابعیت، اخراج فلسطینیان است

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در واکنش به تصویب قانون جدید در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرد: این قانون اشغال گرایانه و نژاد پرستانه بوده که هدف آن اخراج خانواده‌های فلسطینی شهر قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ زیر سایه آنچه قانون لغو تابعیت یا اقامت دائم نامیده می‌شود است چرا که آنان در برابر اشغالگری و سیاست‌های نژاد پرستانه صهیونیست‌ها مقاومت می‌کنند.

حماس: هدف قانون نژاد پرستانه لغو تابعیت، اخراج فلسطینیان است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس در بیانیه خود تاکید کرد این قانون نقض حقوق ملت فلسطین در سرزمین و وطن تاریخی آن بوده و سیاست اشغالگرایانه یهودی سازی برای اخراج صاحبان اصلی این اراضی به شمار می‌رود.

در ادامه این بیانیه آمده است: لازمه این اقدام اسرائیلی تحرک بین‌المللی علیه این گونه قوانین اشغال گرایانه و نژاد پرستانه و همچنین اتخاذ تصمیمات مورد نیاز برای مجازات رژیم صهیونیستی به دلیل نقض آشکار و مکرر ساده‌ترین معیارهای حقوق بشری است.

در بخش دیگری از این بیانیه می‌خوانیم: مردم ما در قدس و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ هیچ‌گاه سرزمین و میهن خود را رها نمی‌کنند چرا که رکنی اصیل برای ملت فلسطین، هویت و تمدن امتداد یافته آن در تاریخ محسوب می‌شود.

این جنبش فلسطینی در ادامه افزود: این گونه قوانین نژاد پرستانه استکباری ملت فلسطین را از ادامه مسیر مبارزاتی علیه اشغالگران و سیاست‌های ظالمانه آنان باز نخواهد داشت و همچنان سپری حمایت کننده برای این سرزمین مبارک و مقدسات اسلامی و مسیحی آن باقی می‌مانند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها