کد خبر: 672471
تاریخ انتشار :

منادی:

عده‌ای به دنبال دوری دختران ما از آموزش هستند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وجود اراده و فکر پلیدی پشت ماجرای مسمومیت دانش آموزان دختر خطر مهمی است، گفت که کمیسیون آموزش جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت و آموزش و پرورش و اطلاعات در این باره تشکیل می‌دهد.

عده‌ای به دنبال دوری دختران ما از آموزش هستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علیرضا منادی در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در واکنش به تایید عمدی بودن مسمومیت دانش آموزان دختر در قم اظهار کرد: معاون وزیر بهداشت عمدی بودن مسمومیت دانش آموزان دختر را در قم تایید کرد که این خبر خوبی نبود؛ کمیسیون آموزش از ابتدا پیگیر این ماجرا بود و مساله را از وزرای مربوط و دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیری می‌کرد.

وی اضافه کرد: طبق اخبار رسیده سم استفاده شده از سموم جنگی نیست که خطر بالایی داشته باشد اما همین که اراده و فکر پلیدی پشت ماجرا بوده که بچه‌های این سرزمین به خصوص دختران گلمان‌ را از آموزش بازدارند خطر مهمی است و خبر بسیار بدی محسوب می‌شود باید تلاش کنیم تا ریشه‌ها را پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد احتمال دست‌های خارج از کشور برای این اتفاق اظهار کرد: در ماجرای اغتشاشات اخیر عده‌ای به دلیل مصالح شخصی و سیاست‌های خود در دنیا سعی کردند به نام حمایت از دختران جامعه ما موضوع را گسترش دهند که این اغتشاشات تازه به پایان رسیده است ممکن است برخی از آن جبهه که نتوانستند برای ما مشکل ایجاد کنند در اینجا پیگیر مساله باشند تا آموزش دختران را در مدارس مختل کنند.

منادی تاکید کرد: کشور ما به شدت برای جایگاه بانوان ارزش قائل است به طوری که بیش از ۵۵ درصد از دانش آموزان ما دختر هستند و از ۱۰۰ هزار استاد دانشگاه ۳۸ تا ۴۰ هزار نفر خانم هستند. زنان ایرانی منشاء اثرات مهم و دانشمندان بزرگ و فرهیختگان و ادیبان و هنرمندان و اساتید زیادی هستند.

وی در پایان گفت: کمیسیون آموزش به زودی جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت و آموزش و پرورش و اطلاعات برگزار می‌کند ما تا رسیدن به نتیجه قطعی این موضوع را بهانه می‌کنیم تا دیگر این اتفاقات تکرار نشود اتفاقی که در قم و بروجرد و چند جای دیگر برای دختران ما رخ داده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها