کد خبر: 672739
تاریخ انتشار :

واکنش ایران به اظهارات ناقض صلح مقامات صهیونیست

ایران در نامه ای به دبیرکل و رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به اظهارات ناقض صلح مقامات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

واکنش ایران به اظهارات ناقض صلح مقامات صهیونیست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سفیر و نماینده دائم ایران در واکنش به اظهارات اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در نامه ای به دبیر کل و رئیس دوره ای شورای امنیت نوشت: اظهارات ۲۱ فوریه ۲۰۲۳ نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر استفاده از نیروی نظامی علیه زیرساخت های حیاتی و تاسیسات صلح آمیز هسته ای ایران با توسل به ادعاهای دروغین نقض حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل است.

سفیر ایران در بخش دیگر نامه با اشاره به اظهارات ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ وزیر دفاع رژیم صهیونیستی و تهدید استفاده از روز به ویژه علیه زیرساخت های غیرنظامی و حیاتی ایران آن را نقض آشکار حقوق بین الملل بشردوستانه و منشور سازمان ملل دانست که عواقب ویرانگیری بر صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی خواهد داشت.

در نامه نماینده دائم ایران به رئیس دوره ای شورای امنیت تاکید شده است شورای امنیت سازمان ملل باید مسئولیت خود را برعهده گرفته و به طور واضح اظهارات جنگ طلبانه مقامات رژیم صهیونیستی که یک تهدید واقعی برای صلح و امنیت بین الملل است را محکوم کند.

در نامه تصریح شده است: ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس حقوق بین الملل و منشور ملل متحد برای دفاع از شهروندان، منافع و امنیت ملی خود و پاسخ قاطع به هرگونه تهدید یا اقدام نادرست رژیم صهیونیستی در هر کجا و هر زمان که لازم بداند محفوظ می دارد.

در پایان نامه نماینده دائم کشورمان تاکید کرد همه کسانی که هر گونه اقدام نظامی علیه ایران را برای رژیم صهیونیستی تسهیل، تشویق یا پشتیبانی کنند باید مسئولیت خود را بپذیرند و پاسخگوی اقدام خود باشند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها