کد خبر: 673148
تاریخ انتشار :

هشدار هواشناسی؛ بارش‌های رگباری در ارتفاعات/ از کوهنوردی بپرهیزید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از نفوذ موج بارشی از بخش‌های غربی کشور، بارش‌های رگباری و رعد و برق و خطر بالا آمدن آب رودخانه‌ها، رانش و لغزش در ارتفاعات خبر داد.

هشدار هواشناسی؛ بارش‌های رگباری در ارتفاعات/ از کوهنوردی بپرهیزید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا با توجه به فعالیت سامانه بارشی در کشور درباره وضعیت جوی ارتفاعات و کوهستان‌ها اظهار کرد: از چهارشنبه تا جمعه (۱۷ تا ۱۹ اسفند) با نفوذ موج بارشی از بخش‌های غربی کشور شرایط برای بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق و تگرگ فراهم می‌شود.

وی افزود: با حرکت شرق‌سوی این موج به‌تدریج در ارتفاعات زاگرس، شمال‌غرب، ارتفاعات البرز، شمال شرق و مناطق مرکزی کشور همچنین ارتفاعات شمال تهران، شرایط بارش‌های شدید و وزش باد شدید و برای قله‌ها و خط الرأس‌های مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: با توجه به ماهیت رگباری بارش‌ها شرایط برای وقوع سیلاب، جاری شدن روان‌آب، افزایش دِبی آب دره‌ها و مخاطره دره نوردی، اصابت صاعقه و تگرگ، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، رانش و لغزش مهیا است.

وی افزود: شرایط جوی در مناطق کوهستانی همراه با بارش برف، کولاک برف و احتمال وقوع بهمن در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان توصیه کرد: طی این مدت از فعالیت‌های مرتبط با کوهستان اعم از کوهنوردی، دره‌نوردی، اسکی همچنین استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها در بیشتر مناطق کوهستانی کشور اجتناب شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها

نیازمندی ها