کد خبر: 678973
تاریخ انتشار :

موشک «خیبر» زبان هشدار ایران به اسرائیل است

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی، رونمایی از موشک بالستیک خیبر را حامل پیام هشدار ایران به این رژیم در خصوص ارتکاب هرگونه ماجراجویی ارزیابی کرد.

موشک «خیبر» زبان هشدار ایران به اسرائیل است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در ارزیابی موشک بالستیک جدید خرمشهر ۴ (خیبر) گزارش داد: موشک خیبر که برد آن ۲۰۰۰ کیلومتر اعلام شده و تا اسرائیل می رسد در چنین زمانی حامل دو پیام است که به منظور خنثی کردن تهدیدات رژیم صهیونیستی و عناصری بازدارنده در برابر هر گونه ماجراجویی این رژیم صورت گرفته است.

«اوهاد حمو» تحلیلگر امور جهان عرب در این کانال صهیونیستی رونمایی از این موشک در چنین زمانی را دو بخش از دکترین ایران دانست و تاکید کرد که رونمایی از این موشک، بخشی از «گفتگو» میان دو طرف به زبان هشدار است، سخنی آشکار و کاملا روشن.

وی درخصوص موقعیت زمانی رونمایی ایران از موشک بالستیک خرمشهر ۴ نیز گفت که اصل ماجرا درهمین زمان بندی است. ایرانی‌ها از مواضع و حرف‌هایی که در «اسرائیل» زده می‌شود، آگاه هستند و یکی از نشانه‌های این امر نیز، رونمایی از چنین موشکی در چنین ظرف زمانی است.

حمو در این خصوص به اظهارات چند روز پیش «هرتسی هلیفی» رئیس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی اشاره کرد که از حمله احتمالی این رژیم به مراکز هسته‌ای صلح آمیز ایران سخن گفته بود.

این تحلیلگر گفت: ایرانی‌ها این حرف‌ها را می‌شنوند و با رونمایی از چنین موشکی، به ما پاسخ می‌دهند و پیامی بازدارنده برای هر گونه ماجراجویی اسرائیل ارسال می‌کنند.

پیش از این، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادعایی مداخله جویانه برنامه موشکی ایران را یک «تهدید جدی» خواند.

دیروز (پنجشنبه) به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، موشک «خیبر» با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع کشورمان رونمایی شد.

موشک خیبر که جدیدترین نسخه از خانواده موشک‌های خرمشهر است، موشکی با سوخت مایع با برد ۲۰۰۰ کیلومتر و سرجنگی ۱۵۰۰ کیلوگرمی است که علاوه بر برخورداری از ویژگی‌های راهبردی از ویژگی‌های تاکتیکی نیز برخوردار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها