کد خبر: 680273
تاریخ انتشار :

مرندی: مذاکرات محرمانه‌ای با آمریکا نداشته‌ایم

مشاور هیئت مذاکره کننده ایران درباره توافقنامه هسته‌ای تاکید کرد هیچگونه مذاکرات محرمانه‌ای میان تهران و واشنگتن صورت نگرفته است.

مرندی: مذاکرات محرمانه‌ای با آمریکا نداشته‌ایم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد مرندی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی العربی، گفت: مذاکره مستقیم میان ایران و آمریکا صورت نمی گیرد، بلکه مذاکرات غیرمستقیم و با ارسال پیام‌هایی توسط طرف‌های ثالث است و همه آن ها مربوط به مسئله زندانیان و دارایی‌هایی است که آمریکا ، آن ها را تصرف کرده است.

مرندی افزود: مسایل دیگری هم وجود دارد که بحث‌ درباره آن ها توسط طرف های ثالث ازجمله عمان و سازمان ملل در نیویورک یا قطر ، انجام می شود. اما این ها مذاکرات مستقیم نیست و دو طرف ، پای یک میز نمی نشینند.

نشریه انگلیسی میدل ایست آی اخیرا در گزارشی به ادعای برخی منابع نوشت که مذاکرات مستقیم «رابرت مالی» و سفیر ایران در سازمان ملل انجام شده است و احتمال حصول توافقی موقت بر سر برجام نزدیک است.

پیش از این کاخ سفید نیز هرگونه گزارش ادعایی در این زمینه را رد کرده بود. نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه به وقت محلی تصریح کرد: " هیچ توافق موقتی برای جایگزینی برجام وجود ندارد و در دستور کار نیست. "

سخنگوی ارشد اتحادیه اروپا گزارش‌ها در مورد نزدیک شدن ایران و آمریکا به توافق موقت را تنها گمانه زنی خواند و گفت که تحول جدیدی رخ نداده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما