کد خبر: 681403
تاریخ انتشار :

اتحادیه اروپا شمشیر را از رو بست| حمله تند بورل علیه اسرائیل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای شدیداللحن، حملات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان و تصمیم سران این رژیم برای گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری را محکوم کرد.

اتحادیه اروپا شمشیر را از رو بست| حمله تند بورل علیه اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از ایرنا جوسپ بورل در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، گفت که اتحادیه از تشدید خشونت‌ها در فلسطین اشغالی «عمیقاً» نگران است.

وی با اشاره به حملات تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطینی در نزدیکی شهرک‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ما به همان اندازه حملات شهرک نشینان اسرائیلی علیه غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری اشغالی را محکوم می کنیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه «اقدامات خشونت آمیز (صهیونیست‌ها) تاکنون منجر به کشته شدن حداقل یک فلسطینی، مجروح شدن بسیاری دیگر و تخریب گسترده اموال فلسطینی ها شده است» افزود: اسرائیل موظف است حفاظت از غیرنظامیان در سرزمین های اشغالی را تضمین کند.

بورل همچنین تصمیم رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد و افزود: اتحادیه اروپا از همه طرف‌ها می‌خواهد که برای پایان دادن به چرخه مرگبار خشونت، توقف اقدامات یکجانبه‌ای که به تنش‌ها دامن می‌زند، جلوگیری از تلفات جانی بیشتر و سپردن عاملان جنایات به دست عدالت اقدامات فوری صورت دهند و در تلاش‌ها برای رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز مناقشه مشارکت کنند.

این درحالیست که شهرک نشینان تندرو و مسلح صهیونیست چهارشنبه گذشته در ادامه وحشیگری خود به شهرک «ترمسعیا» در شمال شرقی شهر رام الله در کرانه باختری یورش برده و به آتش زدن خودروها و منازل فلسطینی‌ها اقدام کردند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در این درگیری‌ها، «عمر قطین» جوان ۲۷ ساله در حین مقابله و مبارزه با شهرک نشنیان در ترمسعیا واقع در شمال شرق رام الله به شهادت رسید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

حسام زملط سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین ساعاتی پیش با انتشار یک پیام ویدیویی نسبت به وخامت اوضاع در کرانه باختری هشدار داد. وی گفت: من در شرایطی با شما صحبت می‌کنم که وضعیت در فلسطین اشغالی به مرحله خطرناک و مرگباری رسیده است. شبه‌ نظامیان اسرائیلی در سراسر سرزمین‌های اشغالی در حال وحشی‌گری هستند. آن‌ها زندگی مردم (فلسطین) را به آتش کشیده‌ و طی روزهای گذشته یک فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

وی حملات صهیونیست‌ها را اقدام تروریستی نامید و خطاب به سران کشورها و رسانه‌های غربی گفت: شرم بر شما باد که در چنین شرایطی سکوت اختیار کرده‌اید. این اقدامات بر اساس قوانین بین‌المللی جنایات جنگی است. اسرائیل باید پاسخگو باشد در غیر اینصورت جنایات آن‌ها تمامی ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما