کد خبر: 682028
تاریخ انتشار :

اولین ملاقات رسمی سفیر جدید ایران در چین؛

بختیار با دبیرکل سازمان شانگهای دیدار کرد

سفیر ایران در پکن در دیدار با دبیرکل سازمان همکاری شانگهای از مشارکت فعال ایران در سازمان و تقویت همکاری‌های اقتصادی با هشت کشور عضو از جمله چین صحبت کرد.

بختیار با دبیرکل سازمان شانگهای دیدار کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محسن بختیار، سفیر ایران در چین درباره دیدارش با دبیرکل سازمان همکاری شانگهای در توئیتی نوشت: دیروز در اولین ملاقات رسمی و در آستانه برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای و اعلام رسمی عضویت کامل ایران، با آقای جانگ مینگ دبیرکل سازمان ملاقات کردم.

وی همچنین نوشت: در این دیدار مشارکت فعال ایران در سازمان و تقویت همکاری‌های اقتصادی با هشت کشور عضو از جمله چین مورد تبادل نظر قرار گرفت.

روز گذشته حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با آقای ژانگ مینگ، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای در خصوص روند همکاری بین جمهوری اسلامی ایران با سازمان همکاری شانگهای و همچنین نشست آتی این سازمان گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن سپاس از تلاش ها و همکاری دبیرکل سازمان همکاری شانگهای برای تکمیل فرایند عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی کشورمان برای حضور در نشست آتی این سازمان که به صورت مجازی برگزار خواهد شد، خبر داد.

همچنین سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه  از ثبت کامل عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای در آینده نزدیک خبر داد.

لاوروف اظهار داشت در نشست آتی سران سازمان همکاری شانگهای، عضویت کامل ایران در این سازمان ثبت خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما