کد خبر: 683501
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با مصطفی هاشمی‌طبا

برخی گروه‌های صاحب قدرت نمی‌خواهند مردم پای صندوق بیایند

گروه‌هایی با نگاه رادیکال که می‌خواهند یک‌دست‌بودن حاکمیت ادامه یابد.

برخی گروه‌های صاحب قدرت نمی‌خواهند مردم پای صندوق بیایند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: فضای جامعه هنوز انتخاباتی نشده است و برخلاف دوره‌های قبل سال منتهی به انتخابات همراه با بحث‌ها و نظرات انتخاباتی میان مردم و حتی میان نیروهای سیاسی نیست اما علت چیست؟

مصطفی هاشمی‌طبا، تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «واقعیت این است که برخی گروه‌های صاحب قدرت وجود دارند که نمی‌خواهند مردم پای صندوق بیایند؛ گروه‌هایی با نگاه رادیکال که می‌خواهند یک‌دست‌بودن حاکمیت ادامه یابد. می‌گویند چه کاری است که یک عده‌ای بیایند در انتخابات و یک عده دیگر را انتخاب کنند، خودمان هستیم و امور را به دست داریم، دیگر!»

او ادامه داد: «من نشانه‌هایی مبنی بر تلاش مسئولان برای برگزاری انتخاباتی پر شور نمی‌بینیم و تصور هم نمی‌کنم در ماه‌های آینده تحرک خاصی را شاهد باشیم».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «به هر حال وقتی انتخابات حداقلی شود و گروهی خاص عرصه را به دست بگیرد، کمترین آسیبش این است که دولت یا مجلس سرمایه اجتماعی نخواهد داشت. وقتی دولت و مجلس سرمایه اجتماعی هم نداشته باشند، تصمیماتشان مورد قبول مردم نخواهد بود و عملا تصمیمات مسئولان و تصمیمات مردم روبه‌روی هم قرار می‌گیرد که بسیار خسارت‌بار است».

هاشمی‌طلبا در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا این سردی فضای انتخابات خواهد شکست و در ماه‌های منتهی به انتخابات فضایی انتخاباتی را شاهد خواهیم بود، گفت: «تصور می‌کنم در روزهای منتهی به انتخابات صداوسیما قدری از انتخابات سخن بگوید و سعی کند مثلا مقداری جامعه را انتخاباتی کند تا بگویند ما وظیفه‌مان را انجام دادیم اما مشخص است که این مقدار کافی نیست».

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها