کد خبر: 683726
تاریخ انتشار :

اتهام خصمانه اسرائیل به ایران درخصوص اقدامات انرژی هسته‌ای

ایرنا/ رئیس رژیم صهیونیستی با خشم و نگرانی مانند درگیر مقامات این رژیم ادعاهای تکراری علیه برنامه هسته‌ای و پیشرف ایران برای استفاده صلح آمیز از این فناوری ابراز کرده است.

اتهام خصمانه اسرائیل به ایران درخصوص اقدامات انرژی هسته‌ای
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش تارنمای پولیتیکو، اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی که در واشنگتن به سر می‌برد، در کنگره آمریکا مدعی شد: نباید هیچ شکی داشته باشیم که ایران در انرژی هسته‌ای خود برای اهداف صلح آمیز تلاش نمی‌کند.

این مقام صهیونیستی ادعا کرد: اجازه دادن به ایران برای تبدیل شدن به یک کشور هسته‌ای - چه از روی بی‌توجهی یا از طریق دیپلماسی غیرقابل قبول است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در دیدار با اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی بار دیگر بر امنیت این رژیم تاکید کرد و گفت: ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.

رئیس جمهور آمریکا در اظهارات خود قبل از دیدار با هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی بار دیگر تاکید کرد که دوستی میان آمریکا و اسرائیل "قاطع" است.

بایدن گفت: همانطور که دیروز به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تاکید کردم، تعهد آمریکا به اسرائیل راسخ است. بایدن در دیدار با هرتزوگ متعهد شد که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد و تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل "آهنین" است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: ما تلاش زیادی برای حل مناقشه بین اسرائیل و لبنان انجام دادیم.

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی و سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز درباره این دیدار به خبرنگاران در واشنگتن گفت: بایدن در دیدار خود با هرتزوگ بر تعهد "آهنین" آمریکا به امنیت اسرائیل تاکید کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما