کد خبر: 684150
تاریخ انتشار :

چه زمان قیمت دلار روند صعودی می‌گیرد؟

افزایشی‌های بازار با اشاره به سیگنال‌های منفی اخبار این روز‌ها معتقدند آرام آرام قیمت دلار افزایش خود را شروع کرده است. به گفته این دسته فقط در صورت عبور قیمت دلار از سطح مقاومتی مهم ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان می‌شود گفت بازار به روند صعودی برگشته است.

چه زمان قیمت دلار روند صعودی می‌گیرد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت دلار هرات در روز سه‌شنبه بر خلاف روز‌های گذشته افزایشی شد. بازار ارز هرات در ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان شروع به کار کرده بود، با افزایش در ساعات رسمی معاملات به ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. قیمت دلار در پشت خط سه‌شنبه همچنان به افزایش خود ادامه داد و در ۴۸ هزار و ۷۹۰ تومان بسته شد.

به گزارش اکو ایران؛ با افزایش هرات قیمت دلار در تهران و سلیمانیه هم رشد کردند و همچنان در بالای قیمت دلار هرات معامله می‌شوند. در پشت خط سه‌شنبه شب قیمت دلار تهران و سلیمانیه به مرز کانال ۴۹ هزار تومان رسیدند.

در بازار ارز سه‌شنبه گفته می‌شد خریداران از لاک دفاعی خارج شده‌اند. به عقیده معامله‌گران با عبور قیمت دلار از سد ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان به تعداد خریداران اضافه شد و قیمت، بالایی داد. همچنین در هرات گفته می‌شد حساب‌های ایرانی در اتاق‌های معاملاتی هرات و کابل خریدار شده‌اند. به گفته آن‌ها یک حساب ایرانی در معاملات سه‌شنبه در قیمت ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان خریدار دلار بوده است. این در حالیست که قیمت دلار در معاملات امروز بین ۴۸ هزار و ۱۹۰ تومان تا ۴۸ هزار و ۸۲۰ تومان در معامله بود.

عده‌ای از معامله‌گران تصور می‌کنند بازار در دست بازارساز است و این نوسان‌های قیمتی برای چپ و راست کردن آماتورهاست. در مقابل، افزایشی‌های بازار با اشاره به سیگنال‌های منفی اخبار این روز‌ها معتقدند آرام آرام قیمت دلار افزایش خود را شروع کرده است. به گفته این دسته فقط در صورت عبور قیمت دلار از سطح مقاومتی مهم ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان می‌شود گفت بازار به روند صعودی برگشته است.

فنی‌ها معتقدند با تثبیت قیمت دلار بالای مقاومت ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان نرخ می‌تواند به سمت کانال ۴۹ هزار تومان حرکت کند. با این نگاه سد محکم مقاومتی در برابر افزایش قیمت دلار مرز روانی ۴۹ هزار و ۴۹ هزار و ۵۰ تومان خواهد بود.

اگر قیمت دلار از این سطح نیز عبور کند جرأت خریداران برای دلار بیشتر خواهد شد و امکان پیش‌روی قیمت در این کانال وجود دارد. در غیر این صورت یعنی اگر قیمت دلار در شکستن ۴۹ هزار تومان ناکام باشد نرخ به سمت حمایت ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد رفت. معامله‌گران می‌گویند ادامه روند به این مرز بستگی دارد اگر حفظ شود دلار دوباره بالایی می‌دهد و اگر ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان از دست برود حمایت بعدی ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets