کد خبر: 684602
تاریخ انتشار :

هفته آینده رشد قیمت انواع سکه و طلا متوقف می‌شود

فعال بازار طلا با اشاره به افزایش قیمت طلا در بازار داخل پس از دوماه گفت: پیش‌بینی می‌شود رشد قیمت در هفته سوم مردادماه متوقف شود.

هفته آینده رشد قیمت انواع سکه و طلا متوقف می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«محمد کشتی» آرای در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: در هفته نخست مردادماه قیمت جهانی طلا همچنان سیر نزولی داشت و در بازار داخل به دلیل تعطیلات ایام سوگواری سالار شهیدان نوسان کمی حاکم بود اما هفته گذشته و در آخرین معاملات بهای انس جهانی با ۲۱ دلار کاهش به ۱۹۳۴ دلار رسید.

وی افزود: در چند روز گذشته در بازار داخل نرخ ارز مجددا سیر صعودی داشت و به کانال ۵۰ هزار تومان بازگشت، این افزایش موجب شد برخلاف دو ماه گذشته که شاهد سیر نزولی قیمت‌ها بودیم دوباره شاهد رشد قیمت‌ها باشیم.

کشتی آرای گفت: در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم انواع سکه با رشد قیمت رو به رو شد به این ترتیب که سکه طرح قدیم ۴۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید یک میلیون تومان، نیم سکه و ربع سکه ۶۰۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی را ثبت کردند.

به گفته این مقام صنفی بخشی از افزایش یک میلیون تومان سکه طرح جدید مربوط به حباب آن است و حباب سکه با ۷۰۰ هزار تومان افزایش به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

کشتی آرای افزود: هر مثقال طلای آب شده ۱۲۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۰ هزار تومان افزایش هفتگی قیمت داشت.

وی بیان کرد: با وجود کاهش بهای انس جهانی نرخ ارز افزایش یافت و این امر موجب رشد قیمت‌ انواع سکه و طلا شد و با این رشد قیمت تقاضا نیز برای خرید در بازار داخل بالا رفت که در پی آن شاهد افزایش حباب سکه بودیم.

کشتی آرای گفت: در دو ماه گذشته سکه و ارز سیر نزولی داشت و سکه به کانال ۲۷ میلیون تومان بازگشته بود و حباب سکه نیز به کمتر از پنج میلیون تومان رسید، اما دوباره قیمت‌ها افزایشی شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود هفته آینده افزایش قیمتی را در بازار طلای داخل نداشته باشیم بلکه قیمت‌ها پس از افزایش در روزهای گذشته تعدیل و رشد قیمت متوقف خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets