کد خبر: 684934
تاریخ انتشار :

عکس| بمب‌افکنی که تبدیل به کابوس آمریکایی‌ها شده

بمب‌افکن چینی پنهان‌کار اچ‌ ۲۰ که پاسخی به بمب‌افکن بی ۲ اسپریت است، پس از عملیاتی شدن به یکی از کابوس‌های ایالات متحده آمریکا تبدیل خواهد شد.

عکس| بمب‌افکنی که تبدیل به کابوس آمریکایی‌ها شده
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

چین با عملیاتی کردن بمب‌افکن پنهان‌کار اچ ۲۰ می‌تواند به خاک اصلی ایالات متحده آمریکا برسد و دست به عملیات بزند.

در حال حاضر تنها بمب‌افکن پنهان‌کار عملیاتی جهان بی ۲ اسپریت آمریکایی است و چین در تلاش است که دومین کشور در این زمینه باشد.

تاریخچه‌ مختصر بمب‌افکن چینی اچ ۲۰

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، چین از اوایل قرن جدید کار روی پروژه ساخت بمب افکن پنهان‌کار اچ ۲۰ را آغاز کرد و سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار از این پروژه پرده برداشت.

در همین زمینه آمریکا در سال ۲۰۰۵ یکی از مهندسان کمپانی نورتروپ گرومن را به اتهام فروش اطلاعات سری نظامی بمب‌افکن بی ۲ اسپریت به چین بازداشت کرد.

با انتشار نخستین طرح‌های منتسب به بمب‌افکن اچ ۲۰ و شباهت آن به پرنده مشهور آمریکایی بیش از هر زمانی پروژه بمب افکن پنهان‌کار چینی به واقعیت نزدیک شد.

5895508

یکی از طرح‌های منتسب به اچ ۲۰

توانایی های بالقوه H-20 تحلیلگران آمریکایی را نگران کرده است و در حالی که چیزهای زیادی در مورد بدنه هواپیما ناشناخته باقی مانده است، چین بدون شک از آن برای دستیابی به برتری کامل هوایی بر رقبای خود بهره خواهد گرفت.

گفته می‌شود که برد عملیاتی اچ ۲۰ بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است و به این ترتیب عملا خاک ایالات متحده را در تیررس دارد. تحلیلگران آمریکایی همچنین بر این باورند که اچ ۲۰ به رادار AESA مجهز خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها