کد خبر: 686566
تاریخ انتشار :

درخواست رئیسی از بانک‌ها: تسهیلات مسکن را به صورت خاص پرداخت کنید

رئیس جمهور در آیین افتتاح یکصد هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با بیان اینکه از بانک‌ها می‌خواهم که تسهیلات مسکن را به صورت خاص پرداخت کنند، گفت: این از تکالیف جدی بانک‌هاست که بر آن تاکید ویژه داریم.

درخواست رئیسی از بانک‌ها: تسهیلات مسکن را به صورت خاص پرداخت کنید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

همزمان با هفته دولت، ۱۰۱ هزار و ۲۷۸ هزار واحد مسکونی نهضت ملی روز یکشنبه در آیینی با حضور رئیس‌جمهور به متقاضیان تحویل داده شد.

در این نشست که در پنجمین روز از هفته دولت در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با دستور «سید ابراهیم رئیسی» به شکل برخط این خانه‌ها در استان‌ها به متقاضیان تحویل داده شد.

مهمترین بخش اظهارات رئیس جمهور در این مراسم به شرح زیر است:

مساله مسکن از ابتدا اولویت‌ دولت بوده است

 

* از مهمترین مسائل مردم، مساله مسکن است.

* از ابتدای دولت بر این موضوع تاکید کردیم که مساله مسکن در اولویت است.

* مسکن به عنوان اقتصاد پیشران که می‌تواند تولید را فعال کند و شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند بسیار اهمیت دارد.

* سهم مسکن و اجاره مسکن در سبد خانواده بالاترین سهم است.

* مسکن سازی در کشور یا کمک کردن یا پرداخت تسهیلات و اخذ مجوز و تامین زمین دغدغه جدی مردم را کاهش می دهد.

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن به صورت خاص اقدام کنند

* افتتاح و تحویل یکصد هزار واحد نهضت ملی مسکن موجب مباهات دولت است.

* انشاالله این نهضت با همین قدرت و قوت ادامه پیدا کند تا روزی که همه مردم نیازمند مسکن، صاحب مسکن شوند.

* از بانک‌ها می‌خواهم که تسهیلات مسکن را به صورت خاص پرداخت کنند، این از تکالیف جدی بانک‌هاست که بر آن تاکید ویژه داریم.

گفتنی است؛ افتتاح‌های مسکن در هفته دولت شامل واحدهای مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده، خودمالکی، مسکن روستایی و مسکن‌های حمایتی دولت و واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر در سراسر کشور است.

بر این اساس، بیشترین تعداد واحدهایی که امروز در استان‌های مختلف افتتاح و به متقاضیان تحویل داده می‌شود، متعلق به استان خراسان رضوی با ۹ هزار و ۴۷۷ واحد مسکونی است و پس از آن به استان‌های تهران با ۸ هزار و ۷۲۸ واحد، همدان ۷ ‌هزار و ۲۵۸ واحد مسکونی، کرمان ۶ هزار و ۶۱۳ واحد مسکونی و هرمزگان پنج هزار و ۲۲۴ واحد مسکونی اختصاص دارد.

همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۴۳۹ واحد مسکونی، آذربایجان غربی ۲ هزار و ۹۳۹ واحد مسکونی، اردبیل یک‌هزار و ۸۰۶ واحد مسکونی، اصفهان ۲ هزار و ۷۴۰ واحد مسکونی، البرز یک‌هزار و ۲۱۰ واحد مسکونی، ایرانشهر ۸۷ واحد مسکونی، ایلام ۴۱۵ واحد مسکونی، بوشهر یک‌هزار و ۶۸ واحد مسکونی، چهارمحال و بختیاری ۸۹۲ واحد مسکونی، خراسان جنوبی یک‌هزار و ۷۲۸ واحد مسکونی، خراسان شمالی ۲ هزار و ۵۴۳ واحد مسکونی، خوزستان ۴ هزار و ۷۳۰ واحد مسکونی، زنجان ۳ هزار و ۷۳۸ واحد مسکونی، سمنان ۵۳۳ واحد مسکونی، شاهرود (شرق سمنان) ۶۲۸ واحد مسکونی، سیستان و بلوچستان ۴ هزار و ۴۷۱ واحد مسکونی، فارس ۲ هزار و ۹۷۳ واحد مسکونی، قزوین یک‌هزار و ۹۴۳ واحد مسکونی، قم ۲ هزار و ۳۸۹ واحد مسکونی، کردستان یک‌هزار و ۴۰۶ واحد مسکونی، جنوب کرمان ۲۵۰ واحد مسکونی، کرمانشاه ۳ هزار و ۶۴۸ واحد مسکونی، کهگیلویه و بویراحمد ۲ هزار و ۵۴۳ واحد مسکونی، گلستان ۲ هزار و ۸۵۴ واحد مسکونی، گیلان ۲ هزار و ۶۴ واحد مسکونی، لرستان ۲ هزار و ۲۷۷ واحد مسکونی، مازندران ۴ هزار و ۲۹۰ واحد مسکونی، مرکزی یک‌هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی و یزد ۳ هزار و ۷۰۴ واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

در آغاز این مراسم استانداران تعدادی از استان‌های کشور، در خصوص روند ساخت و واگذاری مسکن‌ به متقاضیان و همچنین پروژه‌های در حال انجام به رئیس‌جمهور گزارش دادند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما