کد خبر: 686607
تاریخ انتشار :

هشدار جدی پلیس به زائران اربعین

بنا بر اعلام پلیس فتا پایتخت مجرمین سایبری با سوء استفاده از ایام اربعینی حسینی با شگرد‌های مختلف قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند.

هشدار جدی پلیس به زائران اربعین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

شرق نوشت:  سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه اظهار کرد: زائران اربعین هنگان خروج از مرز به سمت عراق حتی اگر مشاهده کردند گیت خروجی، خالی است و می‌توانند بدون مهر شدن گذرنامه از آن گیت عبور کنند، به هیچ عنوان چنین کاری نکنند چراکه این کار به منزله ورود غیرقانونی به عراق تلقی می‌شود.

وی افزود: امکان دارد برخی از زائران هنگامی که قصد خروج از گیت‌های مرز‌های زمینی را دارند، مشاده کنند برخی از گیت‌ها بدون مامور است و می‌توانند بدون ایستادن در صف مُهر خروج گذرنامه از آنجا عبور کنند و وارد کشور عراق شوند!

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه متذکر شد: شاید در برخی مواقع این کار شدنی باشد، اما زائرانی که بدون مهر ورود در گذرنامه وارد کشور عراق شوند، بدانند که در سیطره‌ها (ایست و بازرسی‌های عراق) برایشان مشکل ایجاد می‌شود و ورود آن‌ها به خاک عراق غیرقانونی تلقی می‌شود و احتمال دستگیری آن‌ها به دلیل انجام این اقدام غیرقانونی وجود دارد.

ذوالقدر تاکید کرد: همچنین بعد از اینکه این افراد بخواهند به کشور برگردند باز با مشکل جدید مواجه می‌شوند؛ پس به زائران توصیه می‌شود که تا مهر خروج از ایران و ورود به عراق در گذرنامه‌هایشان ثبت نشده از کشور خارج و به عراق وارد نشوند.

منبع: روزنامه شرق

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما