کد خبر: 687886
تاریخ انتشار :

ابطحی: رئیسی باید این آب‌باریکه‌ای که برای نقد وجود دارد حفظ کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره توقیف سایت انتخاب گفت: جامعه‌ای که نقد آرام سایت انتخاب را نپذیرد، طبیعتا آن دولت با سر زمین می‌خورد. هیچ دولتی بی‌نیاز از نقد دلسوزان نیست.

ابطحی: رئیسی باید این آب‌باریکه‌ای که برای نقد وجود دارد حفظ کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره توقیف سایت انتخاب به اعتمادآنلاین گفت: اگر نظرات رهبری و رئیس‌جمهور را پیگیری کنید، همه نه تنها نقد را ایراد نمی‌دانند بلکه در گفتار‌هایشان آن را تشویق می‌کنند. بیشتر از هر کسی وظیفه رئیس‌جمهور است که به عنوان حافظ قانون اساسی پیگیری کند که نقد هم جرم شده است؟ اگر نقد جرم باشد اولین جایی که ضرر می‌کند دولت است.

وی در ادامه افزود: جامعه‌ای که نقد آرام سایت انتخاب را نپذیرد، طبیعتا آن دولت با سر زمین می‌خورد. هیچ دولتی بی‌نیاز از نقد دلسوزان نیست. حداکثر این است که در یک جامعه مدنی باید پاسخی برای این نقد‌ها پیدا کرد، چرا که اگر نقد با تعطیلی روبه‌رو شود نشان می‌دهد که این نقد جواب ندارد و درست است. امیدوارم به زودی رفع توقیف سایت انتخاب انجام شود. این سایت از سایت‌های خوب کشور است و اطلاع‌رسانی متفاوتی می‌کند. وزارت ارشاد و رئیس‌جمهور باید این آب‌باریکه‌ای که در برخی از سایت‌ها برای نقد وجود دارد را حفظ کنند و جلو بسته شدن آن را بگیرند.

ابطحی درباره شباهت محدودسازی رسانه در شرایط امروز با دهه هفتاد گفت: شرایط امروز با گذشته قابل مقایسه نیست. آن زمان در یک نزاع سیاسی تاثیر روزنامه‌ها خیلی زیاد بود و آن‌ها را بستند. اما امروز تعطیلی یک سایت به معنای حل مشکل و رقابت سیاسی نیست. سیستم اطلاع‌رسانی مجازی این‌قدر جدی است که این کار‌ها نتیجه نمی‌دهد. محدود‌سازی با شرایط امروز امکان‌پذیر نیست.

منبع: اعتماد آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها