کد خبر: 687967
تاریخ انتشار :

ماهیت تجاری اپوزیسیون / کاسبی با ژست مقابله با انقلاب!

«ایران» به بهانه حکم دادگاه امریکا مبنی بر دست‌اندازی به اموال مردم ایران گزارش می‌دهد

ماهیت تجاری اپوزیسیون / کاسبی با ژست مقابله با انقلاب!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

هنوز بحث درباره حواشی دزدی 3 میلیون دلاری از اموال بلوکه شده ایران به معصومه علی‌نژاد توسط دادگاه فدرال امریکا با عنوان «غرامت» و درگیری ضدانقلاب بر سر کسب منابع مالی بیشتر تمام نشده است که رسانه‌ها خبر از دست‌اندازی جدیدی به اموال بلوکه شده ایران دادند که دادگاهی در امریکا برای فرزندان عباس امیرانتظام، جاسوس معروف سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (CIA) در اوایل انقلاب، ۱۹ میلیون دلار از اموال بلوکه شده مردم ایران غرامت تعیین کرده است! این در حالی است که به طور کلی تلاش برای جذب منابع مالی از دولت‌های متخاصم را می‌توان اصلی‌ترین هدف اعضای جبهه‌های رنگارنگ اپوزیسیون دانست، چراکه این گروه‌ها با علم به اینکه براندازی اساساً آینده‌ای ندارد، سعی دارند از نمد وطن‌فروشی برای خود کلاهی دست و پا کنند. اخیراً نیز سیما ثابت، مجری مستعفی شبکه ایران‌اینترنشنال در فایلی صوتی به نقل از اغلب اساتید دانشگاه‌های انگلستان گفته بود جمهوری اسلامی گزینه بی‌بدیل برای حکومت بر ایران است.

کاسبی با ژست مقابله با انقلاب!

این هدف قدیمی ضدانقلاب یعنی جذب درآمد از بیگانگان به همراه کاسبی سیاسی، در دوره‌های مختلف توسط گروه‌ها و اشخاص برانداز به شیوه‌ها و بهانه‌های گوناگونی صورت گرفته است. از همان ابتدای انقلاب افراد و جریان‌های فراری مانند سازمان منافقین، فرقه بهائیت، چپ‌ها، سلطنت‌طلب‌ها و فرقه‌های مختلف تجزیه‌طلب تا این روزها چهره‌هایی همچون مسیح علی‌نژاد، حامد اسماعیلیون و سلبریتی‌های فراری هر یک به انحای گوناگون این هدف را دنبال می‌کنند.

 بختیار و ارتباط مالی با صدام

شاپور بختیار یکی از نخستین افراد ضدانقلاب، به محض فرار از وطن به بهانه تأمین هزینه مبارزه، دریوزگی به درگاه دولت‌های بیگانه و متخاصم را آغاز کرد و در توجیه این کار مدعی شده بود «من برای مبارزه با جمهوری اسلامی از شیطان هم پول می‌گیرم»...

وب‌سایت رادیو فردا وابسته به سازمان سیا و کنگره امریکا در یکی از قسمت‌های ویژه‌برنامه «بختیار» به منابع مالی آخرین نخست‌وزیر پهلوی پس از فرار از کشور اشاره کرد و از افرادی مانند صدام حسین، اشرف پهلوی، علی امینی و اسدالله رشیدیان (سرمایه‌دار حامی کودتای 28مرداد) یاد کرد که هر یک مبالغی را به بختیار پرداخت کردند و از کسانی بودند که در سال ۱۳۳۲ تمام‌قد در برابر دولت مصدق ایستادند. جالب اینکه اکثر این افراد از مخالفان «جبهه ملی» و دکتر مصدق به‌عنوان مرشد این جریان بودند و همین پذیرفتن حمایت مالی از رژیم بعث و مخالفان سرسخت مصدق، انتقاد طیف‌های ضدانقلاب را در پی داشت.در این ویژه‌برنامه به نقل از منوچهر رزم‌آرا، وزیر بهداری کابینه بختیار، گفته می‌شود بختیار در مجموع پنج‌ بار به عراق سفر کرد و ضمن ملاقات با صدام حسین بین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار از صدام دریافت کرد و بعد هم  هر ماه به طور مستقیم چیزی در حدود ۲۰۰ هزار دلار تا سا‌ل‌های آخر عمر بختیار به او کمک می‌کرد.

پولشویی تبهکاران

مسأله شیوه‌های تأمین مالی سازمان منافقین یکی از موضوعات مغفولی است که تحت‌الشعاع جنایات و ترورهای این فرقه قرار گرفته است، درحالی که تداوم این ترورها و خرابکاری‌ها در طول این چند دهه همواره به پشتوانه جذب حمایت مالی دولت‌های بیگانه و سوءاستفاده از پوشش خیریه و اقدامات تبهکارانه‌ای مانند کلاهبرداری، پولشویی و سرقت صورت گرفته است.

«انجمن خیریه برای پناهندگان» در فرانکفورت، «انجمن تقویت حقوق بشر در ایران» در بن، «مرکز حقوق بشر برای پناهندگان ایرانی» در دوسلدورف، «انجمن حقوق بشر رهاورد برای مهاجرین» در آخن، «سازمان کمک برای حقوق بشر در ایران» در دورتموند و «انجمن برای امید آینده» در برلین، تنها تعدادی از انجمن‌های پوششی منافقین فقط در آلمان را تشکیل می‌دهند.

 کاسبی به سبک چهره‌های جدید

معصومه علی‌نژاد مشهور به مسیح علی‌نژاد از اصلی‌ترین چهره‌های اپوزیسیون است که به دریافت فاندهای مالی مشهور است. علی‌نژاد که سابقاً اسناد مالی وزارت خارجه امریکا مرتبط با او منتشر شده بود، ضمن ارتباط با کانون‌های حقوق بشری متصل به فرقه بهائیت، منویات ضدفرهنگی و سیاسی این سازمان‌ها را دنبال می‌کند.

جدیدترین کاسبی علی‌نژاد با حکم دادگاهی در امریکا مبنی بر تأمین «غرامت 3 میلیون دلاری» از دارایی‌های بلوکه شده ایران صورت گرفت. دومین نمونه‌کار او به شایعه تلاش جمهوری اسلامی برای ترور او و عملیات روانی شبکه ایران‌اینترنشنال، چند روز قبل از آشوب 1401 انجام شد. پیش از این هم یکی از مجریان شبکه سلطنت‌طلب من‌وتو از سوءاستفاده مالی علی‌نژاد از خانواده‌های کشته‌شدگان آبان 98 پرده برداشت.

نگاهی به پشت پرده کاسبی ضدانقلاب

شایان ذکر است فراتر از اشخاص و گروه‌های معاند، باید به سازمان‌ها و اندیشکده‌های ضدایرانی به‌عنوان ساختارهای تسهیل‌کننده حمایت دولت‌های بیگانه از ضدانقلاب به وسیله سوءاستفاده از دارایی تحریم شده ایران اشاره کرد. به گزارش مشرق، یکی از اصلی‌ترین حامیان برداشت از منابع بلوکه ‌شده ایران، بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها (FDD) از اندیشکده‌های نومحافظه‌کار و جنگ‌طلب امریکا است. در یکی از مقالات این اندیشکده درمورد توجیه قانونی این سوءاستفاده آمده است:«قانون در حال تبدیل شدن به یک سلاح جنگی قدرتمند و مرسوم است. وقتی وکلا جنگ حقوقی را برای مصادره اموال دولت‌های حامی تروریسم آغاز می‌کنند، اهداف ایالات‌متحده را با هزینه کمتر و بدون تلفات انسانی برآورده می‌سازند. از این‌رو جنگ حقوقی (Lawfare) سلاحی است که حتی برای کاهش مخارج دولت هم بسیار مناسب است.»

کاسبی اپوزیسیون با جان و مال مردم ایران امر تازه‌ای نیست و مصادیق آن بسیار بیشتر از این نمونه‌های معدودی بود که در این گزارش ذکر شدند؛ از کلاهبرداری حامد اسماعیلیون از خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی تا تعیین نرخ 450 دلاری برای ناهار خوردن کنار یاسمین پهلوی، کاسبی سلبریتی‌های فراری مانند چمدان فروشی مهناز افشار و عطر‌فروشی فائقه آتشین با هشتگ زن، زندگی، آزادی، همگی چیزی نیستند جز رقابت بر سر جمع‌آوری پول.

روزنامه ایران

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها