کد خبر: 690078
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با جواد آرین‌منش

مجلس یازدهم کارنامه قبولی نمی‌گیرد/ دریغ از یک قانون مؤثر!

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: گفته می‌شد اگر دولت و مجلس یکدست باشند کارها به خوبی جلو می‌رود اما نشد.

مجلس یازدهم کارنامه قبولی نمی‌گیرد/ دریغ از یک قانون مؤثر!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: اکنون که در آستانه انتخابات مجلس قرار داریم، می‌شود ارزیابی‌ای کلی از عملکرد مجلس یازدهم داشت.

جواد آرین‌منش، تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «نمایندگان کنونی مجلس نتوانستند شعارهایی که در ابتدا مطرح‌ می‌کردند را عملی کنند. به هر حال مردم‌ نمایندگان را انتخاب کرده‌اند و باید از مردم پرسید که آیا از عملکرد مجلس یازدهم رضایت دارید یا خیر؟ آنچه ما در جامعه می‌بینیم حکایت از رضایت از محلس ندارد. سفره‌های مردم‌ کوچک شده است و با مشکلات عدیده‌ای از جمله اشتغال و تورم دست‌وپنجه‌ نرم‌ می‌کنند. باید دید قیمت کالاهای اساسی زمانی که نمایندگان مجلس را تحویل گرفتند چه قدر بوده و حالا چه قدر است یا نرخ ارز چه قدر بوده و حالا چه قدر است. بازنشستگان نیروهای کشوری و لشگری در حقوقشان دچار مشکل هستند. بیش از رقم اعلامی است و در بعضی کالاها تا هشتاد درصد هم‌ رفته است. با همه اینها من تصور نمی‌کنم مجلس یازدهم کارنامه قبولی دریافت کند».

او ادامه داد: «همان نمایندگانی که روزگاری جلوی آقای لاریجانی برجام‌ را به آتش کشیدند، اکنون دنبال احیای برجام هستند و می‌گویند همه باید به برجام‌ برگردند. اگر بنا بود که به سمت مذاکره‌ برویم، معلوم‌ بود که دولت قبل راه و رسم مذاکره را بهتر بلد است و شخصیتی مانند آقای ظریف به مراتب بهتر می‌توانست مذاکرات را به نتیجه برساند اما برخی تصور کردند که بهتر است در دوره‌ خودشان این اتفاق رخ دهد و معلوم بود و هست که سیاست‌هایشان درست نبوده است»‌.

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «گفته می‌شد اگر دولت و مجلس یکدست باشند کارها به خوبی جلو می‌رود اما نشد. یکدستی قوا به نفع منافع کشور تمام نشد. بخشی از وظایف مجلس نظارت بر عملکرد دولت است و قرار نبود با این یکدستی قوا چنین وظیفه مهمی فراموش‌ شود».

آرین‌منش در پایان گفت: «متأسفانه نمایندگان کنونی قادر‌ نبودند حتی‌ چند قانون راهگشا و مؤثر تصویب کنند تا گرهی از گره‌های کشور‌ باز شود. نمایندگان در سال اول شعار می‌دهند اما در سال چهارم باید گزارش دهند که چه کرده‌اند. اکنون باید بگویند چه قانون مؤثری را تصویب کرده‌اند که مشکلات معیشتی مردم را رفع کند؟ و باید گفت که دریغ از یک قانون مؤثر! در مجموع من عملکرد کلی مجلس یازدهم را رضایتبخش نمی‌بینم. آقای قالیباف هم چرگه سعی کرد بین تندروها و سایرین در مجلس یازدهم تعادل ایجاد کند اما واقعیت این است که عملکرد مجلس به پای همه اعم از رئیس مجلس، هیئت‌رئیسه و نمایندگان نوشته می‌شود».

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها