کد خبر: 692280
تاریخ انتشار :

رهبری به دولت‌های اسلامی: راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را ببندید

رهبر انقلاب اسلام صبح امروز در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان به مناسبت ۱۳ آبان با بیان اینکه آنچه که دولت های اسلامی باید بر آن پافشاری کنند قطع فوری جنایت‌هایی است که در غزه در حال انجام است، فرمودند: دولت های اسلامی راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را ببندند و همکاری اقتصادی نکنند.

رهبری به دولت‌های اسلامی: راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را ببندید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مهمترین بخش بیانات رهبر انقلاب به شرح زیر است:

۱۳ آبان ۵۸ ضربه ملت ایران به آمریکا بود

* در میان این سه مناسبتی که در سیزده آبان اتفاق افتاده، در دو مناسبت آمریکاییها ضربه زدند به ملت ایران، در یک مناسبت ملت ایران ضربه زد به آمریکاییها.

* آن دو مناسبتی که ضربه‌ی آمریکا بود به ملت ایران، یکی تبعید امام بود در سیزدهم آبان سال ۴۳، به علت مخالفت او با کاپیتولاسیون. ضربه‌ی دوم کشتار دانش‌آموزان بود. در روزهای اوج حرکت انقلابی ملت ایران پلیس شاه دانش‌آموزان را در همین جلو دانشگاه قتل‌عام کردند. رگبار گرفتند عده‌ای دانش‌آموز را به خاک و خون کشیدند.

* ده ماه بعد از پیروزی انقلاب، سیزده آبان سال ۵۸ بود که دانشجوها رفتند وارد سفارت شدند، سفارت آمریکا و آن سفارت را تسخیر کردند و اسرار و اسناد پنهانی آن سفارت را افشا کردند. آبروی آمریکا رفت. این ضربه‌ی ملت ایران بود به آمریکا. 

منسوب کردن دشمنی آمریکا با ملت ایران به حادثه تسخیر سفارت یک دروغ بزرگ است/ ۲۶ سال قبل از حادثه‌ی سفارت کودتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاد

* یک مسئله را میخواهم مطرح کنم و آن مقابله‌ی ما با آمریکاست.

*  آمریکایی‌ها دشمنی‌های خودشان با ملت ایران را منسوب میکنند به مسئله‌ی سفارت، میگویند آقا علت اینکه آمریکا ایران را تحریم میکند، با ایران بدی میکند، در ایران اغتشاش راه می‌اندازد، مشکلات درست میکند علتش این است که دانشجویان شما رفتند سفارت آمریکا را تسخیر کردند این را هم آمریکایی‌ها میگویند، هم مَن تبع آنها در داخل کشور میگویند

این دروغ بزرگی است.

* ۲۶ سال قبل از حادثه‌ی سفارت کودتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاده؛ آن روز که دیگر کسی به سفارت نرفته بود! اسنادی که از سفارت بدست آمد که الان ۸۰-۷۰ جلد کتاب است نشان داد که از همان ‌روزهای اول بعد از پیروزی انقلاب سفارت آمریکا مرکز توطئه و جاسوسی بوده علیه ایران، حتی در سفارت آمریکا طراحی کودتا میشده که کودتا کنند علیه انقلاب.

*  طراحی جنگ داخلی میشده؛ تلاش میکردند که در استانهای مرزی کشور جنگ داخلی راه بیندازند. یعنی سفارت امریکا از اولین روزهای شروع انقلاب مرکز توطئه علیه کشور و علیه انقلاب بوده ربطی به تسخیر لانه‌ی جاسوسی ندارد.

مردم غزه با صبرشان وجدان بشری را به حرکت در آوردند / یک ابلهی اخیرا گفته بود اجتماع مردم در انگلیس در حمایت از مردم فلسطین کار ایران است؛ لابد بسیج لندن و بسیج پاریس این کار را کرده‌اند؟

* مردم غزه با صبر خودشان توانستند وجدان بشری را به حرکت در بیاورند. الان شما ببینید در دنیا چه خبر است؟ در همین کشروهای غربی، در انگلیس، در فرانسه، در ایتالیا، در خود آمریکا، ایالتهای مختلف، مردم با جمعیتهای انبوه می‌آیند در خیابان علیه اسرائیل و در موارد بسیاری علیه آمریکا شعار می‌دهند. آبروی اینها رفت. اینها واقعا هیچ علاجی ندارند، نمی‌توانند توجیه کنند.* لذا می‌بینید یک ابلهی پیدا میشود میگوید اجتماع مردم در انگلیس کار ایران است! لابد بسیج لندن و بسیج پاریس این کار را کرده‌اند؟ 

میدان، میدان غزه و اسرائیل نیست، میدان، میدان حق و باطل است

دنیای اسلام فراموش نکند در قضیه تعیین کننده غزه، آن کسی که مقابل ملت مظلوم فلسطین ایستاد، آمریکا و فرانسه و انگلیس بودند.

پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود

باید بمباران غزه فوراً قطع شود و راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی بسته شود

* آنچه که دولت های اسلامی باید بر آن پافشاری کنند قطع فوری جنایت‌هایی است که در غزه در حال انجام است.

* دولت های اسلامی راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را ببندند و همکاری اقتصادی نکنند.

* در همه مجامع جهانی این جنایت و فاجعه آفرینی را بدون تردید و بدون لکنت محکوم کنند.

از جمله بی‌شرمی‌های غربی‌ها متهم کردن مبارزان فلسطینی به تروریسم است

رژیم صهیونیستی از ضربه جبران‌ناپذیری که خورده، دچار حیرت شده و درباره اسرایش به مردم خودش هم دروغ میگوید

* ضربه‌ای که به رژیم صهیونیستی خورده، جبران‌پذیر نیست. این را من اول هم گفتم، الان هم تأکید میکنم، تکرار میکنم، به تدریج در حرفهای خود عوامل رژیم صهیونیستی هم این نشان داده شد که آن ضربه‌ای که اینها خوردند، ضربه‌ای نیست که بشود جبرانش کرد. نمیتوانند جبران کنند. 

* رژیم صهیونیستی الان درمانده است، متحیر است. به مردم خودش هم دروغ میگوید. اینی که نسبت به اسرای خودشان در دست فلسطینی‌ها اظهار نگرانی میکنند، این هم دروغ است. این بمبارانهایی که میکنند، ممکن است اسرای خودشان هم نابود کند. این که اظهار نگرانی میکنند برای اسرای خودشان، به مردم خودشان هم دارند دروغ میگویند و این دروغ گفتن از روی ناچاری است. الان رژیم صهیونیستی دچار حیرت است، دچار ناچاری است، نمیداند چه کار باید بکند و هر کاری که میکند، از روی اضطرار است، یعنی نمیفهمد چه کار باید بکند. اگر کمک آمریکا نبود و نباشد، قطعاً در ظرف چند روز فلج خواهد شد رژیم صهیونیستی. 

صرف احساسات کافی نیست؛ جوان امروز باید درباره مسائل مختلف انقلاب تحلیل داشته باشد

* شما باید از اصل انقلاب اسلامی تحلیل داشته باشید، از قضیه‌ی دفاع مقدس، جنگ هشت ساله باید تحلیل داشته باشید، از قضایای گوناگونی که در دهه‌ی ۶۰ اتفاق افتاد همین‌جور، از واگرایی‌هایی که در دهه‌ی ۷۰ اتفاق افتاد باید تحلیل داشته باشید، از حوادث گوناگونی که در دهه‌ی ۹۰ و ۸۰ اتفاق افتاد باید تحلیل داشته باشید یعنی بدانید تشخیص بدهید که این حادثه چه بود، از کجا شروع شد، کی پشت این حادثه بود، چه نتیجه‌ی این حادثه شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

اخبار روز سایر رسانه ها

پر بازدیدها