کد خبر: 694290
تاریخ انتشار :

«نامه‌نیوز» گزارش می‌دهد: کاهش محبوبیت دولت ائتلافی آلمان

نتیجه بازی ژرمن‌ها در زمین تل‌آویو

شولتس با گره‌زدن سرنوشت خود به نتانیاهو، وقیحانه ترین و بدترین خطای محاسباتی و سیاسی عمر خود را صورت داده است.

نتیجه بازی ژرمن‌ها در زمین تل‌آویو
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: این روزها اولاف شولتس صدراعظم آلمان بی محابا به حمایت از رژیم اشغالگر قدس و نسل کشی غزه می پردازد! دولت ائتلافی در برلین، نه تنها به لحاظ سیاسی، بلکه در ابعاد امنیتی و نظامی نیز همکاری های مستمری را با تل آویو تعریف کرده و در جریان تحولات اخیر غزه نیز به شریک اروپایی رژیم صهونیستی و کابینه نتانیاهو تبدیل شده است. این اقدام در حالی صورت می گیرد که نفرت عمومی در آلمان نسبت به جنایات رژیم اشغالگر قدس روز به روز افزون تر می شود. در چنین شرایطی دولت آلمان متشکل از سه حزب سوسیال دموکرات، دموکراتهای آزاد و حزب سبز بیش از پیش محبوبیت خود را در نظرسنجی های عمومی و ایالتی از دست داده است.

شکست‌های متعدد سوسیال دموکراتها( حزب متبوع اولاف شولتس ) در انتخابات ایالتی و منطقه ای بازتابی از همین حقیقت مطلق است. ماه گذشته، اولاف شولتس صدراعظم آلمان و حزب سوسیال دمکرات (SPD) او در انتخابات دو منطقه مهم آلمان با یک شکست تاریخی روبرو شدند.شکستی که بیانگر کاهش شدید حمایتها از دولت ترویست و ناکارآمد کنونی برلین می باشد. انتخابات محلی در ایالت های فدرال سنگین وزن باواریا و هسن با 19 میلیون نفر جمعیت برگزار شد و شکستی واقعی را برای احزاب دولتی رقم زد. در بایرن، حزب شولتس در جایگاه پنجم و در هسن رتبه چهارم قرار گرفت و کرسی های ایالتی را از دست داد.

شبکه N-TV  آلمان در تحلیل خود از انتخابات اخیر، صدراعظم این کشور را سیاستمداری شکست خورده می داند. در حال حاضر 79 درصد آلمانی ها از دولت ناراضی هستند. فشار افکار عمومی در آلمان برای جا به جای دولت و تغییر سیاسی در برلین به طور قابل توجهی افزایشیافته است. در چنین شرایطی حمایتهای بی حد و حصر شولتس از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه نیز مزید بر علت شده تا روند سقوط این دولت افزایش پیدا کند. مشاوران شولتس معتقدند که وی  در سه موضوع کلیدییک «چرخش سیاسی» انجام دهد: مهاجرت، سیاست صنعتی و انرژی.

اما حتی انجام این تغییرات نیزمنجر به نجات دولت آلمان از وضعیت کنونی نخواهد شد. روند کاهش محبوبیت شولتس و دیگر اعضای دولت ائتلافی به گونه ایست که چشم اندازی برای تغییر این روند وجود ندارد. در چنین وضعیتی حزب دموکرات مسیحی در صدد است بار دیگر قدرت را در برلین در دست گیرد.

برخی تحلیلگران نیز در آلمان می گویند شولتس یک گزینه دیگر نیز دارد:اینکه  سکوت کند و به نوعی کنار بیاید. این استراتژی می‌تواند برای چند ماه دیگر برای او کار کند، فقط برای حفظ قدرت خواهد بود. اما صدراعظمی او قطعاً در سال 2025 به پایان می رسد! در عین حال، تقاضای عمومی برای برکناری صدر اعظم آلمان می تواند این تغییر را به زودتر از سال 2025 میلادی موکول کند! بسیاری از ژرمنها دیگر حاضر به پذیرش دولتی ضعیف در عرصه اقتصادی و غیر مستقل در عرصه بین المللی نیستند. شولتس با گره‌زدن سرنوشت خود به نتانیاهو، وقیحانه ترین و بدترین خطای محاسباتی و سیاسی عمر خود را صورت داده است. سرنوشت این بازی  مشخص است:سقوط همزمان صدراعظم آلمان و نخست وزیر رژیم صهیونیستی.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

اخبار روز سایر رسانه ها

پر بازدیدها