کد خبر: 694347
تاریخ انتشار :

وراث سهام عدالت عجله کنند | واریز سود سهام عدالت متوفیان از این تاریخ

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: تمامی مراحل مربوط به انحصار وراثت سهام عدالت متوفیان رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ مبلغی نیست.

وراث سهام عدالت عجله کنند | واریز سود سهام عدالت متوفیان از این تاریخ
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش پایگاه خبری مثلث آنلاین : در حال حاضر سهام عدالت به مرحله آزادسازی رسیده و به‌زودی دارندگان این سهام می‌توانند از سود و منافع فروش آن بهره‌مند شوند. بدین منظور بعد از آزادسازی سهام عدالت و انتخاب روش سهامداری مستقیم، متقاضیان فروش می‌توانند از طریق «سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید» نسبت به فروش دارایی خود اقدام نمایند.در ادامه جدیدترین اخبار مربوط به سهام عدالت را میخوانید.

درباره رونمایی سامانه "میراث" برای سهام عدالت، مهدی حاجی‌وند، دستیار و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، اظهاراتی داشت. او اعلام کرد که از سال ۱۳۸۴ تا کنون، همزمان با طرح توزیع سهام عدالت، حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت درگذشته‌اند. این موضوع به عنوان یک اولویت در موارد مرتبط با سهام عدالت مورد توجه قرار گرفته است. او افزود که با راه‌اندازی سامانه متوفیان سهام عدالت به نام "میراث"، تعیین تکلیف مربوط به سهام عدالت افراد فوت شده ممکن شده است و این امر به خوشبختی بهبودی مهمی در این زمینه ایجاد کرده است.

وی افزود: در این راستا وراث متوفیان سهام عدالت باید اقدام به انجام امور اداری مربوط به انحصار وراثت خود کرده و گواهی حصر وراثت را دریافت کنند و پس از آن، یکی از وراثی که حتما در سامانه سجام ثبت نام کرده است، می‌تواند به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir مراجعه کرده و با ورود به بخش "امور سهام عدالت متوفی" و وارد کردن کدملی و تاریخ تولد فرد متوفی در بخش "استعلام نوبت تشکیل پرونده"، نسبت به این موضوع که زمان تشکیل پرونده متوفی فرارسیده یا خیر، و نیز این نکته که متوفی دارای چه دارایی است، اطلاعات لازم را کسب کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار گوگل نیوز سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها

    Markets