کد خبر: 695095
تاریخ انتشار :

«نامه‌نیوز» گزارش می‌دهد:

نگرانی ترامپ از حکم دادگاه کلرادو/ کابوس حذف از انتخابات 2024

رامپ نسبت به رای صادر شده از سوی دادگاه کلرادو نگران است! اثبات نقش رئیس جمهور سابق آمریکا در شورش ششم ژانویه 2021 میلادی ، می تواند تبدیل به دستمایه و بهانه ای برای صدور حکم نهایی شدیدی علیه وی شود.

نگرانی ترامپ از حکم دادگاه کلرادو/ کابوس حذف از انتخابات 2024
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: در روزهای اخیر، رئیس جمهور سابق آمریکا از هر گونه اظهار نظری در خصوص پرونده های قضایی خود اجتناب می کند. ترامپ قصد دارد به رای دهندگان این گونه القا کند که اساسا هیچ گونه نگرانی و دغدغه ای بابت 4 پرونده قضایی وی جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 میلادی وجود ندارد.از سوی دیگر، با توجه به نظرسنجی های عمومی و ایالت صورت گرفته، محبوبیت بایدن به صورت روز افزون در حال کاهش است و در مقابل، برخی آرای خاکستری در سبد رای ترامپ به گردش در آمده است. اگرچه تا انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 میلادی زمان زیادی، در حد یکسال زمان باقی مانده است اما زنگ خطر به گونه ای آشکار و محرز در اردوگاه بایدن و شرکایش به صدا در آمده و ایده جایگزینی فردی دیگر از حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری را تقوت کرده است.

اخیرا شاهد صدور حکمی از سو دادگاه کلرادو برای ترامپ بودیم که از یک سو وی را خوشحال و از سوی دیگر، شدیدا نگران ساخته است. سارا والاس، قاضی دادگاه منطقه‌ای کلرادو در حکمی اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا گرچه در شورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ و یورش حامیانش به ساختمان کنگره دخالت داشته است؛ اما همچنان می‌تواند در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در این ایالت شرکت کند.والاس در این حکم اعلام کرد که متمم ۱۴ قانون اساسی مبنی بر «ممنوعیت شورشیان» از شرکت در انتخابات درباره رؤسای جمهور اعمال نمی‌شود.

دادگاه‌هایی در سه ایالت دیگر (مینه‌سوتا، میشیگان و نیوهمپشایر) در هفته‌های اخیر ادعاهای مشابهی درباره ترامپ را رد و تأیید کردند که او می‌تواند در انتخابات با دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه رقابت کند.پس از پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ این کشور، هزاران نفر از حامیان ترامپ در واشنگتن تجمع کردند؛ این در حالی بود که هر دو مجلس کنگره با برگزاری جلسه مشترک، در آستانه تأیید صحت پیروزی بایدن در انتخابات بودند؛ انتخاباتی که به گفته ترامپ در آن تقلب رخ داده بود.در این بحبوحه، برخی از معترضان به ساختمان کنگره یورش برده و جلسه مشترک اعضای مجلس نمایندگان و سنا را مختل کردند. دموکرات‌ها از آن تاریخ به بعد شورش ششم ژانویه را «قیام علیه دمکراسی آمریکا» نامیدند.مایک جانسون، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا دیروز (جمعه) با اشاره به انتشار علنی بیش از ۴۰ هزار ساعت از ویدئوهای مربوط به یورش حامیان ترامپ، به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱، گفت که این اقدام با هدف «شفاف‌سازی و برملا کردن حقیقت» صورت می‌گیرد و تنها بخش مختصری از این ویدئوها به‌دلایل امنیتی منتشر نخواهد شد.

اما ترامپ نسبت به رای صادر شده از سوی دادگاه کلرادو نگران است! اثبات نقش رئیس جمهور سابق  آمریکا در شورش ششم ژانویه 2021 میلادی ، می تواند تبدیل به دستمایه و بهانه ای برای صدور حکم نهایی شدیدی علیه وی شود و همین مسئله ، دادگاه عالی آمریکا را مجاب به صدور رای نهایی مورد انتظار حزب دموکرات، یعنی عدم حضور ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نماید. ضمن آنکه کلیت مقصر دانسته شدن وی در خصوص شورش در کنگره، می تواند روند حمایت رای دهندگان مستقل از وی ( که پیش شرط پیروزی هر نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری محسوب می شود ) را به ضرر ترامپ مختل نماید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها