کد خبر: 695368
تاریخ انتشار :

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به شبهه سیاسی بودن ردصلاحیت‌ها

سخنگوی شورای نگهبان درباره ردصلاحیت در هیئت‌های اجرایی و شبهه سیاسی بودن آن توضیح داده که به نقل از ایلنا می‌خوانید.

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به شبهه سیاسی بودن ردصلاحیت‌ها
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، در پاسخ به این سوال که بعد از اعلام نتیجه صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی برخی مدعی شدند، برخی رد صلاحیت‌ها سیاسی بوده است موضع شورای نگهبان چیست، گفت: واقعا از مبانی کار هیأت‌های اجرایی اطلاعی ندارم که خدمت‌ شما هم عرض کنم. هیأت‌های اجرایی با ترکیبی که در قانون آمده، از افرادی هستند که مستقل تشکیل می‌شوند. آنچه که می‌توانم بگویم این است که هرکسی نسبت به عملکرد هیأت‌های اجرایی شکایتی داشته چه کسانی که تأیید صلاحیت نشدند اعم از اینکه رد یا عدم احراز شده باشند، در سامانه‌ای که اعلام کردیم شکایت خودش را مطرح کرده و در این ۵۰ روزی که فرصت داریم شکایات این افراد را بررسی می‌کنیم و نتیجه را در ۱۴ دی اعلام می‌کنیم.

وی افزود: قانون مراحل مختلفی را پیش‌بینی کرده، یعنی اول هیأت‌ اجرایی را پیش‌بینی کرده که ارتباطی با شورای نگهبان ندارد، هیأت نظارت و بعد شورای نگهبان را هم پیش‌بینی کرده است. تازه ۱۴ دی را که عرض می‌کنم باز هم نهایی نیست و نظر خود شورای نگهبان نظر قطعی و نهایی است. باز هم باید این مراحل طی شود تا بتوانیم اظهارنظر دقیقی انجام دهیم.

طحان نظیف در پاسخ به این سوال که شورای نگهبان نظارتی بر عملکرد هئیت اجرایی ندارد، گفت: هیأت‌های اجرایی کارشان را انجام می‌دهند و آنها کارشان تمام شده است؛ الان هرکدام از داوطلبان از هیأت‌ اجرایی شکایتی داشته به هیأت‌های نظارت آمده و در سامانه‌ای که عرض کردیم، شکایت خودشان را ثبت کردند و ما الان در حال بررسی آن هستیم. مهلت هیأت‌های اجرایی ۱۵ روز بود، مهلت هیأت‌های نظارت ۵۰ روز و مهلت شورای نگهبان ۳۰ روز است. لذا این سیر طی شود تا ببینیم خدا چه می‌خواهد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها