کد خبر: 696662
تاریخ انتشار :

آغاز به کار رسمی سرکنسول ایران در جده پس از 8 سال

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده روز یکشنبه 19 آذر ماه با حضور در دفتر وزارت خارجه پادشاهی عربستان سعودی در مکه مکرمه (جده) روانامه خود را تسلیم مدیرکل دفتر وزارت خارجه عربستان سعودی کرد.

آغاز به کار رسمی سرکنسول ایران در جده پس از 8 سال
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«حسن زرنگار ابرقویی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۴۰۲ با حضور در دفتر وزارت خارجه پادشاهی عربستان سعودی در مکه مکرمه (جده) روانامه خود را تسلیم «مازن بن حمد الحملی» مدیرکل دفتر وزارت خارجه عربستان سعودی کرد.

سرکنسول ایران که پس از هشت سال در جده آغاز به کار کرده، در این ملاقات ضمن ابراز خرسندی از اعاده روابط دو کشور بر لزوم توسعه روابط ایران و عربستان در همه زمینه‌ها که مورد تأکید رهبران عالی دو کشور است، انجام امور حجاج ایرانی به نحو احسن، اهمیت تسهیل روادید و امور کنسولی اتباع دو کشور، برقراری هرچه زودتر خطوط هوایی و دریایی میان دو کشور، افزایش همکاری‌های تجاری، اقتصادی و گردشگری را تأکید و برای تسهیل امور توسعه روابط دو کشور در بخش‌های تجاری، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تبادل هیأت‌های تجاری و اقتصادی اعلام آمادگی کرد.

رئیس دفتر وزارت خارجه عربستان نیز صمن خوش‌آمدگویی به سرکنسول کشورمان و تأکید بر صورت توسعه و تعمیق روابط دو کشور آمادگی وزارت خارجه کشورش را برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها