کد خبر: 697351
تاریخ انتشار :

مدیر مسئول روزنامه شرق مجرم شناخته شد

هیأت منصفه دادگاه‌های‌سیاسی و مطبوعاتی مدیر مسؤول روزنامه شرق را به اتفاق آرا مجرم شناخت و مستحق تخفیف ندانست.

مدیر مسئول روزنامه شرق مجرم شناخته شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اکبر نصراللهی‌سخنگوی هیئت منصفه گفت: اتهام‌های مهدی رحمانیان نشر مطالب خلاف واقع موضوع شکایت دادستان تهران در مورد تیتر نادرست مخالفت  ۸۴ درصدی با الزام زنان به رعایت حجاب در تاریخ سوم آبان ۱۴۰۲ است.

به گفته نصراللهی، مدیرمسئول روزنامه شرق در دفاعیات خود، اشتباه در تیتر را قبول و اعلام کرده که اشتباه‌تر این بود که رسانه‌ها‌ی خارجی نوشتند ۸۴ درصد از پاسخگویان با حجاب مخالف هستند در صورتی که ۸۴ درصد از مخاطبان شرق در نظرخواهی این روزنامه با اظهارات خانم زهره سادات لاجوردی  نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد تاثیر قانون احتمالی عفاف و حجاب بر وضعیت  حجاب زنان مخالف هستند نه با الزام زنان به رعایت حجاب.

سخنگوی هیئت منصفه گفت: هیات منصفه بعد از استماع دفاعیات متهم ایشان را  به اتفاق آرا مجرم دانستند و برخی از اعضا در دلایل مخالفت گفتند بر اساس توضیحات متهم فقط ۵ درصد از ۱۲ هزار نفر پاسخ‌ دهنده به نظرخواهی شرق با الزام حجاب مخالف بودند نه ۸۴ درصد. برخی دیگر از اعضای هیات منصفه گفتند با جستجوی  کلید واژه های حجاب و شرق در گوگل انتشار غلط این نظرخواهی، بیشترین  فراوانی را دارد و همچنان  از آن بهره‌برداری سیاسی می‌شود. 

نصراللهی در پایان گفت: رای دادگاه رسیدگی به شکایت هیات نظارت بر مطبوعات در مورد پرونده اتهام‌های مدیرمسئول روزنامه  شرق که به ریاست قاضی کریمی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک برگزار شد، متعاقبا صادر خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها