کد خبر: 697487
تاریخ انتشار :

توصیه رئیسی به دستگاه‌های نظارتی: اساس کار خود را بر صیانت از افراد قرار دهید

رئیس جمهور نظارت را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای نظام اداری و تضمین کننده اجرای قانون، سلامت اداری و تداوم اعتماد به دست‌اندرکاران امور دانست و گفت: دستگاه‌های نظارتی اساس کار خود را بر صیانت از افراد و ساختارها در قالب مساعدت برای پیشبرد امور قرار دهند و مراقب باشند که نظارت‌های آنها جرات و جسارت را از مدیران نگیرد.

توصیه رئیسی به دستگاه‌های نظارتی: اساس کار خود را بر صیانت از افراد قرار دهید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و رئیس جمهور از اعضای این شورا خواست با همکاری یکدیگر، ضمن اقدام برای نهادینه‌سازی آموزش‌های حین خدمت به مدیران و تذکر و هشداردهی به موقع، در راستای حفظ و ارتقای سلامت دستگاه‌های اداری و اجرایی بر عملکردها و ساختارها نظارت موثر داشته باشند.

رئیس جمهور در این نشست با بیان اینکه نظارت، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای نظام اداری و تضمین کننده اجرای قانون، سلامت اداری و تداوم اعتماد به دست‌اندرکاران امور است، صیانت از اشخاص، پیشگیری از وقوع فساد و آسیب‌های اداری را یکی از وظایف بخش‌های نظارتی دانست و افزود: دستگاه‌های نظارتی اساس کار خود را بر صیانت از افراد و ساختارها در قالب مساعدت برای پیشبرد امور قرار دهند و مراقب باشند که نظارت‌های آنها برای مدیریت‌ها مانع ایجاد نکرده و جرات و جسارت را از مدیران نگیرد.

رئیسی با تاکید بر اعمال شاخص‌های نظارت بر دستگاه‌های مختلف، متناسب با ماموریت‌ها و شرایط زمانی هر دستگاه تصریح کرد: تدوین بسته‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به‌روز و متناسب با ماموریت‌ها و اقتضائات هر دستگاه برای مدیران و مسئولان مربوط یکی از اقدامات مهم و موثر در پیشگیری از وقوع تخلفات و مفاسد اداری است و هیچ دستگاهی از نظارت مستثنی نیست.

رئیس جمهور تذکر و تنبه دادن به مدیران و مسئولان را نیز از دیگر اقدامات مهم پیشگیرانه دستگا‌ه‌های نظارتی دانست که می‌تواند در مواقعی که مدیری به دلیل کثرت کار دچار غفلت شده یا اشراف کافی روی مقررات ندارد، از وقوع تخلف یا فساد اداری جلوگیری کند.

ایجاد ساختار و نظام‌مند شدن تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های نظارتی و اهمیت هماهنگی در ارائه اخبار مصادیق مقابله با فساد و نه صرفا اخبار قطعی نشده و غیردقیق از مفاسد نیز از دیگر تاکیدات رئیسی به اعضای شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها