کد خبر: 697495
تاریخ انتشار :

سردار سلیمانی: دشمنی آمریکا با ایران برای جلوگیری از رشد کشور است

رییس سازمان بسیج کشور گفت: غرب بدنبال مسلط ساختن خود بر شرق است و تمام مخالفت‌ها و دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران برای جلوگیری از شکوفایی این ملت و قرار نگرفتن در معرض رشد تمدنی و شایستگی است.

سردار سلیمانی: دشمنی آمریکا با ایران برای جلوگیری از رشد کشور است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار غلامرضا سلیمانی، امروز (بیست و هشتم آذرماه)، در جمع مردم جزیره هرمز، اظهار کرد: فرهنگ جهادی یک گنجینه با ارزش معنوی است که متجلی‌شدن خدمت و ایثار در محضر مردم عزیز و شایسته خدمت کشورمان است و انتقال همان فرهنگ دوران دفاع مقدس در میدان جدیدی است که نام زیبای جهاد خدمت به خود گرفته است و باید قدر این فرهنگ را در میدان عمل بدانیم و بکار ببندیم.

وی با بیان این که اگر یک فرهنگی خیلی خوب باشد اما کاربست عملیاتی نداشته باشد و در صحنه عمل قرار نگیرد، جزو میراث فرهنگی قرار می گیرد اما فرهنگ جهادی میدان خدمت است، تصریح کرد: این فرهنگ ارزشمند برآمده از عمق جان و وجود ملت ایران است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به حوادث غزه اظهار کرد: حادثه غزه یک قطعه از مواجهه بزرگ میان حق و باطل است. باطل که چند صد سالی است توسط غرب با قدرتی که در سایه رنسانس و شکوفایی فکری بدست آورد و سوءاستفاده نابخردانه از آن به نظام سلطه باطل تبدیل شده است و مظلومان عالم در نقطه مقابل این جریان قرار دارند.

به گفته سردار سلیمانی، غرب بدنبال مسلط ساختن خود بر شرق است و تمام مخالفت آمریکا با ملت ایران برای جلوگیری از شکوفایی این ملت و قرار نگرفتن در معرض رشد تمدنی و شایستگی خویش است و هدف تهدید و تحریم و جنگ شناختی و ... متوقف ساختن ملت ایران است، چون ملت ایران در بهمن 57 دنیا را متوجه قدرت ایستادگی در برابر استکبار کرد و فرهنگ جهادی نیز گفتمان پیش برنده و موتور متحرک این روحیه مقاومت است.

وی از جزیره هرمز به نگین انگشتری خلیج همیشه فارس در کلام مبارک رهبر معظم انقلاب در 4 سال پیش اشاره و بیان کرد: بعد از فرمایش رهبری، همه ما باید به حرکت در بیاییم و البته کرونا، محدودیت هایی را به وجود آورد ولی اکنون شرایط فراهم است و دولت مردمی خدمتگزاری نیز مسؤولیت اداره کشور را بر عهده دارد، همه ما در استان و کشور باید این فرصت را غنیمت بشماریم و این جزیره در چارچوب یک طرح مشخصی و با یک الگوی تمدنی ساخته شود و توجه به مؤلفه های فرهنگی در سایه توجه به زیرساخت ها و نرم افزار فرهنگی تا اصالت فرهنگی و هویت ملی را که در درون این مردم تجلی یافته، حفظ و ارتقا یابد.

سردار سلیمانی تأکید کرد: این جزیره باید از هر حیث آباد باشد و ما همراه مردم عزیز، این کار را دنبال خواهیم کرد و این بخش مقدماتی کار بود که امروز در قالب مجموعه پروژه هایی به بهره برداری رسید و مولفه عمران و آبادانی و استفاده مناسب از زیرساخت های این جزیره، توجه به اقتصاد و معیشت مردم با استفاده از ظرفیت گردشگری، دریا، پرورش آبزیان، حمل و نقل، صنایع دستی و ... در بسیاری مولفه ها قابل توسعه است تا اشتغال نیز تحقق پیدا کند.

وی از بومگردی، ارائه فضاهای سنتی و ... به عنوان بخشی از جلوه های فرهنگی ایران  یاد کرد و آن را مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی در این عرصه به عنوان عامل پیش برنده برنامه ها و طرح ها را مورد تأکید قرار داد.

سردار سلیمانی خواستار توجه به بخش بهداشت و درمان در این منطقه نیز شد و از دستگاههای مسؤول خواست تا با تدارک امکانات پزشکی و بهداشتی از ظرفیت این جزیره برای توسعه و تعالی بخش سلامت بهره بگیرند.

در زمینه ورزش و هنر نیز، رییس سازمان بسیج کشور خاطرنشان کرد: هرمزگان، هنر پرور است و لذا برای به فعلیت رسیدن ظرفیت های فرهنگی و هنری مردم، زیرساخت های جزیره به توسعه نیاز دارد و بسیج سازندگی در خدمت توسعه این منطقه است و در هرمزگان نیز شاهد موفقیت های بسیج سازندگی در انجام مأموریت های خود هستیم.

رییس سازمان بسیج کشور از سردار سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در مجاهدت در خدمت به مردم جزیره هرمز و دیگر مسؤولان استان که با محوریت بسیج سازندگی و گروههای جهادی بسیج به میدان آمده اند، قدردانی و از نیروی دریایی و نیروی زمینی سپاه در توجه به جزیره هرمز قدردانی کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها